środa, 21 lutego, 2024
KulturaMuzykaPolitykaŻycie Olsztyna

Nie wierzmy pustym słowom!

Dzisiaj 71 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

Z tej okazji obejrzałem jeszcze raz filmy: Powstanie Warszawskie non-fiction i Baczyńskiego Kordiana Piwowarskiego. Wrażenia prawie takie, jak sprzed roku.

Oczywiście film „Powstanie Warszawskie” oglądany w kinie, na dużym ekranie powala swoim realizmem. Na małym ekranie, to jednak już nie to. Brak skupienia na akcji i bodźce z zewnątrz, rozbijają specyficzną atmosferę.

Podobnie stało się z filmem Baczyński. Jednak moim zdaniem, to nie był czas zmarnowany. Chwała bohaterom walczącym o… Polskę!

Po Godzinie „W w Teleexpresie usłyszałem fragment utworu grupy Funky Tank „Warszawa walcząca”. Daleko temu utworowi do Uprising Sabatonu, ale posłuchać warto.

Do mnie najbardziej przemówił ponadczasowy wers: NIE WIERZMY PUSTYM SŁOWOM! Dosyć lania wody!

Hasło jak najbardziej aktualne w obliczu toczącej się już kampanii wyborczej. Znów będą obiecanki cacanki farbowanych lisów, a Narodowi pozostanie… radość 😉 Czy uda się Wam odsiać ziarno od plew?

Tekst: Zbyszek Bieniak, muzyka: Zbyszek Bieniak i Piotr Trela.

Ciemna noc, wojna trwa, chłopaki wyciągają broń. Ani Ty, ani Ja, nie będziemy dzisiaj spać. Szkopy już są tuż tuż. Za chwilę będzie wielki młyn. Opuść schron, schowaj nóż, być może nie wrócimy już.

 

Nie mamy szans wpadamy w trans! Tu stawiajcie moździerz.
Nie mamy szans! Strzelajcie w nas, w te nasze serca młode!
Na prawy brzeg nie patrzmy nie! Ruscy nie pomogą!
Anglicy też mają nas gdzieś! Nie wierzmy pustym słowom!

 

Zamek był, teraz pył roznosi się na wietrze. Duszno jest, dziewczyn część z Pawiaka nie ucieknie. Niemiec wstał. W twarz ci dał, lecz ty mu nie ulegniesz. Polska krew leje się, lecz wiesz, nienadaremnie! 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *