niedziela, 21 lipca, 2024
Afera kałłowaŻycie Olsztyna

Obstrukcja Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie!

Moim celem nigdy nie była i nie jest “kłótnia” z Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie, czy też z innymi pracownikami tej szacownej instytucji, której przez 14 lat byłem pracownikiem. Walczę o swoją PRAWDĘ!

Z 99% załogi KWP w Olsztynie miałem stosunki poprawne i mam nadzieję, że takie pozostaną.

Bardzo mi było dzisiaj miło, gdy po wejściu do budynku KWP w Olsztynie usłyszałem gromkie:

Dzień dobry panie Stanisławie!

– z ust pani (cenzura – kałłolubni nie śpią)… czyli byli współpracownicy nie wstydzą się przyznać do znajomości ze mną. Dziękuję!

Teraz do meritum. 19 czerwca br. złożyłem pismo w KWP w Olsztynie o następującej treści:

W związku z zeznaniem w Sądzie Rejonowym – Wydział Pracy złożonym przez mojego byłego Pracodawcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie Józefa Gdańskiego, że decyzja o moim zwolnieniu z pracy została podjęta na podstawie raportu Adama Kall z dnia 27.02.2014 r., proszę o przesłanie mi poświadczonej „za zgodność z oryginałem” kserokopii tego raportu.

Ponadto, w związku z zeznaniem w Sądzie Rejonowym – Wydział Karny złożonym przez naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia (cenzura), że dokumentem bazowym dla wypowiedzenia mi umowy o pracę, obok ww. raportu była notatka sporządzona przez Naczelnika Wydziału Zaopatrzenia (cenzura), proszę o przesłanie mi poświadczonej „za zgodność z oryginałem” kserokopii tej notatki.

02 lipca otrzymałem następującą odpowiedź:

Odpowiedź KWP w Olsztynie na pismo z dn. 19 czerwca

Uznałem to, za wierutne bzdury. Efekt obstrukcji radców prawnych KWP w Olsztynie, i jeszcze tego samego dnia udzieliłem mailowej odpowiedzi:

Odpowiedź na pismo z KWP

Poskutkowało na tyle, że 14 lipca dostałem drugą odpowiedź:

Odpowiedź KWP na maila

Niby wszystko logiczne i zgodne z prawem. Jednak chyba nie wszyscy w KWP w Olsztynie pamiętają, że byłem też przez rok pracownikiem Wydziału Kontroli, i już wtedy wielokrotnie przekonałem się, że interpretacja przepisów prawa przez radców prawnych bywa bardzo… rozbieżna.

Dlatego na zachodzie lawyer to zawód bardzo popłatny… u nas już też.

Moim zdaniem, to właśnie w przywołanym w piśmie rozporządzeniu jest wskazane, że dokumenty stanowiące podstawę do nagradzania lub karania pracownika, powinny być umieszczone w jego aktach, tak by mógł się pracownik z nimi zapoznać, i w przypadku kary, by mógł się bronić.

Tak czy siak, odmowa udostępnienia mi dokumentów powinna być udzielona w formie decyzji administracyjnej, tak, abym mógł ją zaskarżyć do wyższej instancji.

Jednak tak proste i prawne rozwiązanie problemu mecenasom z KWP w Olsztynie nie przyszło do głowy. Dzisiaj złożyłem skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na bezczynność Komendanta.

Czy złożona skarga podziała na obstrukcję Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie? O efektach złożonej skargi będę Was informować na bieżąco. W przyszłym tygodniu prawdopodobnie złożę drugą skargę.

Do aro­gancji, pub­licznej obłudy, zakła­mania i lizu­sostwa, z którymi walczę od chwili założenia blogu doszła – chyba na stałe – obstrukcja!

Obstrukcja komendanta trwa. Panie komendancie, może tak więcej czekolady z tego ekspresu za blisko trzy bańki… a jak czekolada nie pomoże, to może ruch pomoże! O tym… cdn.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *