sobota, 13 lipca, 2024
KulturaMuzykaŻycie Olsztyna

Olsztyn śpiewał z Piaskiem! Relacja z koncertu “Atmasfera”

Wczoraj w olsztyńskiej hali widowiskowej Urania miał miejsce koncert Andrzeja “Piaska” Piasecznego zatytułowany Atmasfera. Koncert w Olsztynie był pierwszym z 16 koncertów trasy pod hasłem „Numery Twoich Przyjaciół 998 – 112”. Wszystko wyjaśnia fakt, że głównym sponsorem trasy jest Straż Pożarna. Koncerty poprzedza krótka akcja propagandowa, mająca na względzie nasze bezpieczeństwo.

Jako support Piaska zagrał zespół La Vita. Młodych chłopców z Poznania połączyła miłość do tanga i zainspirowani twórczością Astora Piazzolli, krzewią tango w Polsce na różne sposoby.

Jak na razie, grają przede wszystkim covery ale wczoraj na You Tube, pojawiła się ich autorska kompozycja Thangetto. Posłuchajcie… jest coś świeżego w tej muzyce.

W Olsztynie zagrali kilka utworów – zdecydowanie za mało! Jak publiczność zaczęła się rozgrzewać to chłopaki już skończyli. Na facebooku – po olsztyńskim koncercie – napisali:

Mamy dobrą wiadomość, że już na następnych koncertach wydłużymy repertuar o 2 utwory więc będziemy z wami dłużej na scenie! Dziękujemy za miłe przyjęcie 🙂 

Po La Vita już było tylko Piaskiem po… oczach i uszach 😉 Ogólne wrażenie po koncercie… dlaczego tak szybko się skończył?! Przy dobrej muzyce, czas szybko płynie i ponad godzinny koncert przeleciał jak z bicza trzasł.

Było przede wszystkim… radośnie. Zaczęło się od przeboju Budzikom śmierć a koncert zakończyć miało 15 dni w dyskotekowej wersji ze szlagwortem: na na na na na na na… 😉

Oczywiście koncert Piaska nie mógł obejść się bez… nostalgii. Było Chodź, przytul, przebacz a koncert faktycznie zakończył serialowy przebój Pogodniej – Złoty środek.

Miłym zaskoczeniem – dla mnie – było usłyszenie Piaska w duecie z Kasią w utworze Arethy Franklin I Say A Little Prayer i solowe wykonanie przez Kasię utworu Podaruj mi trochę słońca, zapomnianego już zespołu Bemibek.

Olsztyn śpiewał z Piaskiem! To nie przesada a fakt, który możecie potwierdzić oglądając moją filmową relację z koncertu Andrzeja Piasecznego w Olsztynie. Teraz na Piaska czekają pozostałe miasta. Dzisiaj Opole a później: Łódź, Kraków, Gdańsk, Katowice, Kielce, Rzeszów, Wrocław, Zielona Góra, Szczecin, Poznań, Bydgoszcz, Lublin, Białystok i Nowy Sącz. Walcie na koncert. Ku Prawdzie poleca 😉

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *