niedziela, 3 marca, 2024
InformacjeŻycie Olsztyna

Pamiętajmy o Biało-Czerwonej!

W środę, 2 maja 2018 roku, w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, członkowie Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz Forum Młodych PiS Olsztyn będą rozdawali biało-czerwone chorągiewki: około godziny 13:30 na Rynku w Olsztynku; około godziny 15:30 w Olsztynie: na Starówce i w centrum miasta.

Również w stolicy Warmii i Mazur, o godzinie 17:00, planowane jest umieszczenie biało-czerwonej chorągwi na budynku przy ul. Marii Zientary-Malewskiej 2, na którym w lutym 1945 roku grupa kolejarzy wywiesiła pierwszą polską flagę – symbol domagania się niepodległości po 173 latach niemieckiej niewoli – w okupowanym jeszcze przez sowietów Olsztynie.

2 maja pamiętajmy o naszych symbolach narodowych! Pamiętajmy o Biało-Czerwonej!

Wyraźmy naszą radość z wolności oraz posiadania suwerennej Ojczyzny, poprzez wywieszenie flag państwowych na naszych domach i mieszkaniach!

Wyjdźmy na ulice naszego miasta z biało-czerwonymi chorągiewkami!

W imieniu Organizatorów – członków Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz Forum Młodych PiS Olsztyn – serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wymienionych wyżej wydarzeniach.

Marcin Domian  i Radosław Nojman

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *