Policja poprawia warunki pracy i służby cały czas!

Informatorze nr 90 (4/20) znalazłem wywiad z podinsp. Adamem Kall, byłym Zastępcą Dyrektora Biura Finansów KGP, którego Komendant Główny Policji z dniem 1 sierpnia 2013 r. powołał na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie ds. logistyki. Do dzisiaj nie miałem świadomości, że Komendant Główny Policji przysłał nam artystę!

Nowy szef logistyki na pytanie dziennikarki: czy czeka KWP w Olsztynie jakaś rewolucja związana z jego przyjściem?

Odpowiedział między innymi, że:

sztuką jest to, żeby poprawiać warunki pracy.

Ja dotychczas naiwnie myślałem, że legalne, celowe, racjonalne, oszczędne zakupy poprawiające warunki pracy, to zwykła codzienna praca!

A tu proszę, okazuje się, że ja przez 14 lat pracy w zaopatrzeniu byłem artystą! Teraz pozostaje mi napisać oficjalny wniosek o przyznanie mi statusu artysty – zaopatrzeniowca.

Chyba na najbliższej rozprawie sądowej zapytam się artysty, kto mu taki tytuł przyznał, żeby nie pisać na Berdyczów.

Niedawno, po 8 miesiącach od złożenia pozwu, odbyła się pierwsza rozprawa sądowa, o uznanie wręczonego mi wypowiedzenia za niezgodne z prawem i przywrócenie do pracy.

Do końcowego rozstrzygnięcia droga daleka. Następna rozprawa została wyznaczona na 29 stycznia 2015 roku.

Na pierwszej rozprawie przesłuchiwani byli świadkowie zgłoszeni przez KWP w Olsztynie. Jedyny komentarz jaki mogę napisać jest taki, że dziękuję świadkom za tak szczere, obszerne i prawdziwe wypowiedzi.

Szczególnie dziękuję pani Naczelnik, za rzetelne przedstawienie pracy Wydziału Kontroli i okazany serwilizm. A za systematyczną i dociekliwą lekturę blogu, należą się szczególne podziękowania. Gdybyś Jolu napisała jeszcze jakiś komentarz, to padłbym do nóżek, jak się spotkamy.

Proponuję Wam… zabawę. Jakiej odpowiedzi udzielił artysta, parający się sztuką poprawiania warunków pracy, na moje pytanie, zadane w Sądzie:

Czyje warunki pracy poprawił poprzez wyposażenie mieszkania służbowego w zestaw kina domowego?

Czekam na propozycje odpowiedzi w komentarzach do wpisu. Może macie propozycję innych zakupów, które będą sztuką w poprawianiu warunków pracy, nie tylko tego wybitnego artysty.

Co powiecie np. na jacuzzi? Cztery litery są zmęczone po 8 godzinnej odsiadce w fotelu, to się chyba masaż wodny artyście należy, jak psu buda na Wadągu!

A może Jolu, Ty zgłosisz coś do swojego gabinetu, bo jak pamiętam to wyposażenie całego Wydziału Kontroli, nigdy nie było zbyt luksusowe. Jak kłamię to wal śmiało… nie musisz lecieć z tym do artysty 😉

05 luty 2015 r. – Komendancie Gdański, skoro w Sądzie Pracy, tak bardzo pan zachwalał wizjonerską decyzję Adama Kall o zakupie telewizorów, z zupełnie nieprzydatną dla Policji funkcją 3D, to poddaję pod rozwagę zakup w końcówce tego roku, telewizorów z funkcją jacuzzi. Takie jak na załączonej fotce. Z pewnością wymiana telewizorów zakupionych w 2013 roku, do waszych kwater służbowych, będzie bardzo uzasadniona. Policja poprawia warunki pracy i służby cały czas!

 

10 komentarzy do “Policja poprawia warunki pracy i służby cały czas!

 • 27 stycznia 2015 o 20:58
  Permalink

  Panie Stanisławie

  I ja również dostałam bilet pod tytułem „wypowiedzenie z pracy” .Cztery lata pracy-horroru z Panią … (cenzura 🙂 )- mobberem. Za dużo udokumentowanych sukcesów, jestem zagrożeniem i trzeba mnie usunąć. Zarzut „utrata zaufania” , no i chęć wyłudzenia dofinansowanie do okularów? Mobbinng, obniżanie premii, zmuszanie do nadgodzin, obowiązek korzystania z prywatnego pojazdu, nieprzestrzeganie bhp, krzyki, publiczne poniżanie. To co się dzieje w instytucji, która kontroluje inne podmioty. A Kierownictwo w Warszawie daje na to przyzwolenie. No to idziemy na wojnę!!! Pozew i ponad 100 str. dowodów złożony. Współczuję już wszystkim którzy tam będą pracować….

  Odpowiedz
  • 27 stycznia 2015 o 22:28
   Permalink

   Dziękuję! To będziemy… kombatantami! Moja 2 rozprawa o uznanie wypowiedzenia za niezgodne z prawem i przywrócenie do pracy … pojutrze. Z pewnością nie zakończy się w rok od złożenia pozwu… 🙁 Życzę Tobie końcowego sukcesu na jaki i ja liczę… jeszcze 🙂
   Byłbym wdzięczny za bliższe informacje na adres olsztynkuprawdzie@gmail.com

   Odpowiedz
 • 26 listopada 2014 o 01:12
  Permalink

  Jak się bawić to spróbuję. Czyje warunki pracy poprawił(artysta) poprzez wyposaże­nie mieszka­nia służbowego w zestaw kina domowego?……może Joli? tak by się chyba nie tłumaczył. Fantazjuję ,, to zakup dla resortu każdy może z tego korzystać ja to tylko testuję( bez Joli) a przyda się wszystkim pracownikom”. pozdrawiam

  Odpowiedz
  • 26 listopada 2014 o 12:34
   Permalink

   Dziękuję! Konkretna propozycja… czekam na inne. Testowanie zawsze było w modzie 🙂

   Odpowiedz
 • 25 listopada 2014 o 00:39
  Permalink

  Panie weter. Było wyraźnie napisane WARUNKI PRACY. Pomylił pan płace i pracę. Drobiazg czyni tu kolosalną różnicę. Pospieszył się pan z tym pokazowym śmiechem. Wystarczy zobaczyć SO i zapytać jak było przedtem. Co do pensji to oczywiście ma pan rację. Ja prawie tyle samo miałem po 28 latach pracy. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • 25 listopada 2014 o 10:54
   Permalink

   Dziękuję! Podejrzewam, że pogląd na poprawę warunków pracy w Policji zależy od tego gdzie i jako kto pracuje! I to będzie jego prawda ale prawda nie jedyna!

   Odpowiedz
 • 24 listopada 2014 o 18:33
  Permalink

  Poprawa hhahaha może i tak… ale komu.. i gdzie…to trzeba zweryfikować… zapytajcie się np pracowników cywilnych co im się poprawiło 🙂 po 10 latach pracy 1600 zł … . Stasiu mam nadzieje że wygrasz…

  Odpowiedz
  • 24 listopada 2014 o 18:41
   Permalink

   Dziękuję! To jesteśmy złączeni w tej nadziei 🙂

   Odpowiedz
 • 24 listopada 2014 o 13:30
  Permalink

  Stasiu nie dziękuj świadkom za obszerne i zgodne z prawdą zeznania bo były składane pod przysięgą i takie miały być. Życzę wygranej i oby to było jak najszybciej. U mnie trwało to 1,5 roku. Przy okazji warunki pracy na Stacji Obsługi poprawiły się radykalnie. Nigdy nie było tam aż takich pozytywnych zmian ale to chyba głównie zasługa nowego pana naczelnika. Pełen szacun i pozdrowienia dla wszystkich pracowników.

  Odpowiedz
  • 24 listopada 2014 o 14:45
   Permalink

   Dziękuję! Mnie też to cieszy, że warunki pracy policjantów i pracowników cywilnych poprawiają się systematycznie!

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *