czwartek, 20 czerwca, 2024
InformacjeŻycie Olsztyna

Prawda jest ciekawa!

Prawda jest ciekawa to stwierdzenie uważam za truizm. Jednak nazwa mojego blogu zobowiązuje mnie do śledzenia i propagowania wydarzeń, których celem jest dążenie do uniwersalnej PRAWDY.

Dzisiaj natknąłem się na internetowe wydanie gazety Prawda jest ciekawa. Gazeta Obywatelska.

Przejrzałem kilka artykułów i przeczytałem “Komentarz tygodnia” Kornela Morawieckiego – redaktora naczelnego gazety od 2011 roku, który we wstępie napisał:

Głównym celem naszej gazety, gdy ją zakładaliśmy, było poszukiwanie i proponowanie nowych lepszych rozwiązań społeczno-ustrojowych. Takich wysiłków brakuje w przestrzeni medialnej i politycznej.

Idea jak najbardziej słuszna i dlatego życzę Redakcji gazety – wytrwałości. W kioskach dostępny jest już 71/2014 numer papierowej wersji tej gazety.

Przed wyborami polecam w szczególności dzisiejszy artykuł: Niewypowiedziany argument Alberta Łyjaka.

Autor w sposób dosyć prosty i sugestywny rozprawia się z mitem “wolnych wyborów”.

Analizuje przyczyny, które sprawiły, że już przez 25 lat jesteśmy pod negatywnym wpływem proporcjonalnej ordynacji wyborczej.

Mi pozostaje tylko zaapelować do czytelników by w nadchodzących wyborach nie głosowali na listy partyjne, czy też takie, które z pozoru są niezależne. Głosujcie na konkretnych ludzi, którzy chcą naprawdę coś zmienić, a nie tylko zastąpić partyjnych kolesiów przy żłobie. Czy takich kandydatów znajdziecie na listach? Czy w ogóle pójdziecie na wybory?

 

6 komentarzy do “Prawda jest ciekawa!

 • Ta gazeta już nie istnieje, zaś “Ku Prawdzie” – jest!
  Tak trzymać, p. Stanisławie.

  Odpowiedz
 • Tyle jest prawd ile partii uczestniczących w wyborach. Potem okazuje się, że wszystkie to góralska trzecia prawda czyli g…. prawda. Jestem już szczęśliwym emerytem i to jest święta prawda.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Można i tak… na to właśnie liczą Ci co są u koryta… że Ci co mają pełną michę to im jest już obojętne kto ich wali w d…!

   Odpowiedz
   • Żle mnie zrozumiałeś. Ja nie mam w d… tylko kompletnie nie wierzę żadnemu politykowi i w ten sposób nikt mnie nie wali. Jestem za poważny by mnie jakiś bazarowy cwaniaczek omamił swoimi trzecimi prawdami.

    Odpowiedz
    • Dziękuję! To, że im nie wierzy większość społeczeństwa ukazuje frekwencja przy urnach i różne sondaże. A że to jest na rękę tym u władzy – to dobrze opisuje Łyjak w artykule. Kończy go spostrzeżeniem, że kieruje nimi: chęć pozostania u władzy 🙂 Niby oczywiste… a gdzie dobro ogólne? Utopia?

     Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *