wtorek, 5 marca, 2024
Życie Olsztyna

Prezydent Grzymowicz nie chce nawet rozmawiać na ten temat!

Gdy wczoraj tworzyłem i opublikowałem wpis o moim zainteresowaniu budową w Olsztynie spalarni śmieci, nie wiedziałem, że na dzisiaj, na godzinę 9:30 Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa, zwołał konferencję pod hasłem: Elektrociepłownia, a bezpieczeństwo energetyczne mieszkańców Olsztyna.

Wszystko wskazywało, że Jerzy Szmit ogłosi jakąś kluczową decyzję w sprawie interesującej wszystkich mieszkańców Olsztyna.

Przypominam, co powiedział Jerzy Szmit, gdy 22 kwietnia 2017 r. zapytałem ministra o stosunek Jarosława Kaczyńskiego i olsztyńskich działaczy PiS-u, do tej kontrowersyjnej inwestycji:

Moje zdanie w tej sprawie się nie zmieniło. Ja wielokrotnie się wypowiadałem negatywnie w stosunku do tych zamiarów pana prezydenta Piotra Grzymowicza.
Uważam, że są one szkodliwe dla miasta, dla okręgu. Dla tej części województwa, która ma podlegać temu projektowi, i zdania nie zmieniam!

Duże nadzieje na optymistyczne wieści z ust ministra, mieli przedstawiciele strony społecznejvsprzeciwiający się budowie spalarni, którzy przed siedzibą olsztyńskiego PiS-u wystawili już tradycyjną pikietę.

Optymizm działaczy w znacznym stopniu ostudził radny Jarosław Babalski.

Po krótkiej rozmowie radnego z Jackiem Pachuckim, wiadomym się stało, że na konferencji prasowej nie usłyszymy nic, co mogłoby być przełomową decyzją w sprawie kontynuacji procesu inwestycyjnego budowy spalarni śmieci.

Wstępna wypowiedź Jerzego Szmita ograniczyła się praktycznie do komunikatu, że Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz nie chce nawet rozmawiać o zmianie swoich planów budowy elektrociepłowni na paliwo alternatywne… czytaj: spalarni śmieci!

Mój komentarz do całej konferencji: góra urodziła mysz!

Dla mnie takie działania, to działania pozorujące, mające przekazać społeczeństwu komunikat:

Staramy się, ale rozumiecie… siła wyższa. 
Grzymowicz nie chce rozmawiać! Co my możemy?

O prawdziwych intencjach w sprawie spalarni śmieci obecnie rządzącej siły politycznej dużo świadczy sytuacja, która rozegrała się tuż po rozpoczęciu konferencji prasowej.

Gdy strona społeczna rozwinęła baner – NIE DLA SPALARNI – Jerzy Szmit przerwał konferencję i poprosił o jego zwinięcie.

Panie Ministrze? Jestem za… a nawet przeciw?

Dalszy ciąg konferencji i wypowiedzi jej uczestników zamieszczę wkrótce. Zapraszam.

 

 

Władysław Dębczyk
źródło: Facebook
Dziękuję! Szkopuł tylko w tym, że tego Prezydenta wybrali mieszkańcy Olsztyna… czyli Suweren! Ja też namawiałem swoich czytelników do głosowania na niego, a nie na CJ Małkowskiego. To był wybór między dżumą a tyfusem! 😉

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *