czwartek, 25 lipca, 2024
Kukiz'15PolitykaŻycie Olsztyna

Pyrrusowe zwycięstwo Kukiz’15 i olsztyńskiego po!

Poniżej publikuję tekst Marka Nowackiego o przebiegu sesji Rady Miasta Olsztyna z 7 października, który otrzymałem 29 października, a przeczytałem dzisiaj.

Nie publikowałbym tego na blogu, gdyby nie fakt, że ten tekst nasunął mi myśl o… pyrrusowym zwycięstwie Kukiz’15 w minionych wyborach do Sejmu.

Pyrrus potrafił wyciągnąć prawdziwe wnioski ze stoczonej bitwy z rzymianami pod Ausculum.  Wojownicy, którzy przeżyli bitwę gratulowali sukcesu, ale mądry król wiedział, że jeszcze jedno takie zwycięstwo, okupione ogromnymi stratami i… nas nie będzie! Nie bujał w obłokach, nie odrywał się od rzeczywistości, nie oszukiwał sam siebie, i sprowadzał na ziemię swoich… dworzan. Powiedział prawdę! Do du… z takim tryumfem!

Paweł Kukiz poszedł na wojnę z układem pomagdalenkowym z ponad 3 milionami woJOWników. W pierwszej bitwie stracił około 2 miliony “żołnierzy” i ogłosił… tryumf. Poczucie rzeczywistości godne Kim Ir Sena 😉 Ciekawe jak historia potraktuje tryumf Kukiz’15? Pożyjemy… zobaczymy. Kim Ir Sen został Wiecznym Prezydentem!

Lekcja historii

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta  Olsztyna  z 7 października pyrrusowym zwycięstwem PO?

Po stuleciach pyrrusowe zwycięstwo stało się synonimem zwycięstwa osiągniętego nadmiernym kosztem, nieproporcjonalnego do osiągniętych efektów, zapowiadającego zbliżającą się klęskę. Ostatnia  nadzwyczajna sesja RM Olsztyna związana z wygaszeniem radnemu Marcinowi Kuchcińskiemu z PO mandatu  zakończyła się zwycięstwem radnych tej partii oraz wspierających ich radnych Grzymowicza i Małkowskiego. Ignorując prawomocny wyrok Sądu Rejonowego w Olsztynie  odrzucili oni  uchwałę o wygaszeniu nienależnie uzyskanego mandatu. Zwycięstwo Platformy Obywatelskiej  na tej nadzwyczajnej sesji  było ewidentne. Straty, jakie jednak poniosła w Olsztynie  ta partia są ogromne. Olsztyńscy działacze Platformy  aby odnieść, jakże wątpliwy, sukces  musieli zanurzyć się po uszy w permisywizmie i relatywizmie.

Dzisiaj w kilka dni po wyborach parlamentarnych widać ,gołym okiem”, że  PO poniosła w naszym województwie spektakularną klęskę. Mieszkańcy miasta zniesmaczeni   obroną przez radnych PO  oraz wspierających ich radnych Grzymowicza i Małkowskiego radnego Kuchcińskiego zastanawiają się, co jeszcze wymyśli lokalna  władza żeby ,,chronić” swojego człowieka?

Marek Nowacki

4 komentarze do “Pyrrusowe zwycięstwo Kukiz’15 i olsztyńskiego po!

 • Cóż, dalej nie wiem, kto stoi za Kukizem, w bo to, że to on sam… tymi rencami, to nie wierzę. A więc, pytanie nadal otwarte, kto pogania tego czarnego konia wyścigów i jaki koń pobiegnie w następnych wyborach 🙂

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Pewnie “kto stoi za Kukizem”, stanie się tematem wieloletnich dociekań… Pożyjemy, to pewnie się dowiemy 🙂 To wraca jak bumerang: kto stał / stoi za… Palikotem, Stonogą, Petru itd.

   Odpowiedz
  • Dziękuję! Wnioski prawdziwe… bo moje 😉 No chyba, że chodzi o to, co napisał M. Nowacki. Za to nie mogę ręczyć 😉

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *