niedziela, 10 grudnia, 2023
InformacjeWojskoŻycie Olsztyna

Ruszyła strona internetowa Terytorialsów!

Wiosna jest synonimem zmian i zapowiedzią czegoś nowego. To idealny czas na debiut WOT w sieci. Od 21 marca, pod adresem: www.terytorialsi.mil.pl, dostępna jest oficjalna strona internetowa Wojsk Obrony Terytorialnej. Interesujesz się wojskiem i sprawami obronności kraju? Chcesz się dowiedzieć kim są Terytorialsi i jak zostać jednym z nich? Szukasz aktualnych informacji dotyczących szkoleń? Jeśli tak, ta strona jest dla Ciebie!

Rekrutacja i edukacja

Tworząc stronę terytorialsi.mil.pl postawiliśmy sobie dwa cele.

Po pierwsze, chcieliśmy ułatwić kandydatom przejście przez proces rekrutacji do Wojsk Obrony Terytorialnej – wskazać im jak krok po kroku zostać Terytorialsem oraz jak można już dziś zacząć podnosić swoją sprawność fizyczną i tym samym przygotować się do pierwszego etapu intensywnego szkolenia.

Po drugie, zależało nam na dostarczeniu podstawowej wiedzy na temat tego czym są Wojska Obrony Terytorialnej, na jakich fundamentach wzrastają oraz jakie wypełniają zadania.

Trendy w tworzeniu www … w służbie WOT

Od początku stawialiśmy również na to, żeby informacje zawarte na stronie, poza swoją użytecznością, były także zaprezentowane w sposób atrakcyjny i czytelny.

Tak, by można było przeglądać stronę, np. jadąc komunikacją miejską do pracy. Szybko przeczytać interesujące użytkownika treści i poklikać w zdjęcia pokazujące Terytorialsów w akcji.

Użytkownikami strony internetowej WOT są przede wszystkim cywile, którzy są przyzwyczajeni do łatwego dostępu do informacji. Oczekują prostej i intuicyjnej nawigacji. Zrozumiałych treści i atrakcyjnego interfejsu.

Www przyjazna użytkownikowi, czyli po jasnej stronie mocy

Jednym z najważniejszych kryteriów decydujących o tym, czy strona jest przyjazna użytkownikom jest umiar w ilości i długości tekstów.

Dlatego zaczęliśmy od zapytania samych Terytorialsów o to jakiego rodzaju informacji potrzebowali najbardziej na etapie podejmowania decyzji o wstąpieniu do WOT i w procesie rekrutacji.

Na podstawie ich podpowiedzi i doświadczeń stworzyliśmy stronę, która zawiera informacje pogrupowane w trzech głównych kategoriach.

Przeglądając zakładkę Chcę wstąpić każdy zainteresowany wstąpieniem do WOT dowie się jak w kilku prostych krokach zostać Terytorialsem, gdzie znajduje się najbliższe WKU oraz najważniejsze, czy w rejonie zamieszkanym przez użytkownika są już struktury WOT (brygada i podległe jej bataliony).

Kolejna zakładka Jestem Terytorialsem pokazuje w rytm jakich wartości biją serca Terytorialsów.

Ostatnią zakładkę Jak szkolimy dedykujemy szkoleniu w WOT i pokazujemy w jaki sposób na wszystkich poziomach szkolenie to spełnia kryteria „2I” – jest innowacyjne i intensywne.

Wkrótce powstanie także czwarta zakładka – w całości poświęcona Wspaniałej Dwunastce.

Ponadto, w menu dolnym znajdziemy dodatkowe kategorie, takie jak: Do pobrania zawierające m.in. dokumenty, które należy wypełnić na etapie rekrutacji do WOT, zakładkę Dla pracodawców – zawierającą praktyczne informacje na temat regulacji prawnych, praw i obowiązków pracodawców zatrudniających Terytorialsów.

Z kolei Nasza tożsamość opowiada o korzeniach WOT, a Galeria zdjęć przenosi użytkownika wprost na teren ćwiczeń Terytorialsów i pozwala raz jeszcze przeżyć emocje z ich przysiąg wojskowych.

W menu dolnym znajduje się także słowniczek pojęć, który będzie stale rozbudowywany o kolejne terminy używane w języku branżowym, a wymagające wyjaśnienia.

Co ważne, ze strony terytorialsi.mil.pl bez problemów można korzystać zarówno za pomocą tradycyjnych komputerów, jak i różnego typu urządzeń mobilnych.

Strona będzie rozwijana z sugestiami jej użytkowników, którzy swoje uwagi będą mogli przesyłać na adres mailowy dwot.sekretariat@ron.mil.pl.

Strona internetowa terytorialsi.mil.pl jest częścią kampanii informacyjnej Wojsk Obrony Terytorialnej, która już wkrótce ruszy w całej Polsce.

ppłk Marek PIETRZAK  – Rzecznik Prasowy Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *