Siostra Tadeusza Helena Frąckiewicz – Zakonnica w przebraniu?

20 kwietnia 2017 roku, udałem się do olsztyńskiego Instytutu Kultury Chrześcijańskiej, by wziąć udział – pierwszy raz w życiu – w spotkaniu z zakonnicą. Siostra Maria Tadeusza Helena Frąckiewicz – w skrócie: siostra Tadeusza – jest dominikanką, która pełni misję w Kamerunie.

Idąc na spotkanie myślałem, że spotkam osobę z pasją. Jednak nie przypuszczałem, że będzie to zakonnica w stylu Whoopi Goldberg!

I tu nie piję do aparycji tej znakomitej amerykańskiej aktorki, a do jej filmowej energii. Wszyscy z Was, którzy choć raz w życiu widzieli komedię Zakonnica w przebraniu – kumają o co biega 😉

Siostra Tadeusza miała wygłosić prelekcję zatytułowaną:

Z życia misjonarki w Kamerunie.

Już na wstępie spotkania okazało się, że to nie będzie typowy odczyt, a luźna opowieść misjonarki, inspirowana wyświetlanymi filmikami.

Miałem zamiar całe spotkanie uwiecznić na filmie, ale gdy wygaszono światło, aby widać było wyświetlane na ekranie filmy, mój zamiar spalił na panewce. Nagrany film nie nadaje się do publikacji.

Jednak tym razem wykazałem się przezornością, i całe spotkanie uwieczniłem na dyktafonie.

Oczywiście nie ma sensu prezentacja całego nagrania, w jednym pliku. Nikt by tego nie słuchał, gdyż dźwięk nie oddaje obrazów wyświetlanych z projektora.

Siostra Tadeusza opowiada o swojej misji bardzo ciekawie, ale „najsmaczniejsze” historie opowiedziała mi do mikrofonu, już po zakończeniu oficjalnej części spotkania.

Jako pierwszą prezentuję krótką opowieść: jak siostra Tadeusza została posądzona o to, że jest przebrana?! Vous deguise! – usłyszała od kameruńskiego żołnierza! CDN

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *