czwartek, 25 lipca, 2024
Życie Olsztyna

SpoKREWnieni służbą – Akcja na Warmii i Mazurach

Na Warmii i Mazurach ruszyła ogólnopolska akcja SpoKREWnieni służbą

16 marca 2018 roku od godziny 8:00 przy ulicy Saperskiej 1 w Klubie Batalionowym zbierano krew w ramach ogólnopolskiej akcji SpoKREWnieni Służbą.

Choć zgodnie z nazwą akcji, ma ona mobilizować w głównej mierze mundurowych, to nic nie stało na przeszkodzie, by drogocenny dar w postaci własnej krwi, złożyli także cywile.

Akcje honorowego krwiodawstwa to praktyczna forma realizacji misji Wojsk Obrony Terytorialnej jaką jest pomoc lokalnej społeczności. To również efekt wspólnej akcji SpoKREWnieni służbą organizowanej przez MON i MSWiA.

… w potrzebie, krwi własnej … nie szczędzić…

tak brzmią słowa roty przysięgi wojskowej. Dzisiaj żołnierze i pracownicy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej słowa przysięgi wprowadzili w czyn.

Żołnierze zwarli szyk z policjantami z Komendy Wojewódzkiej oraz Komendy Miejskiej w Olsztynie i udowodnili, że mają pomoc we krwi. Dzięki tej akcji wsparcie otrzymają osoby oczekujących na krew lub osocze.

Zebrano 12 litrów i 600 mililitrów krwi

Akcja SpoKREWnieni służbą jest kontynuacją przedsięwzięcia, zainaugurowanego w 2017 roku przez MSWiA. W tym roku żołnierze i pracownicy Resortu Obrony Narodowej oraz służby mundurowe podległe MSWiA połączyły siły, aby wspólnie pomagać chorym i ofiarom wypadków.

Celem akcji SpoKREWnieni służbą jest upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych oraz propagowanie w społeczeństwie szlachetnej idei honorowego dawstwa krwi.

Honorowy patronat nad tegoroczną akcją objęli minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński oraz minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Mówi Monika Jabłońska – Rzecznik prasowy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *