środa, 24 kwietnia, 2024
Kukiz'15PolitykaŻycie Olsztyna

Strzał w kolano Pawła Kukiza!

Dla uważnych czytelników mojego blogu chyba jest już jasne, że Stanisław Olsztyn postanowił zgłosić się na kandydata na posła z olsztyńskiej listy Ruchu Kukiza.

Są trzy podstawowe powody, dla których zdecydowałem się na ten krok.

Pierwszy i drugi jest taki sam, jak przy wyborach samorządowych. Jestem bez pracy, mam dużo wolnego czasu i ewentualny wybór na posła, potraktuję jak umowę o pracę na czas określony.

Trzeci zasadniczy powód: z poglądami głoszonymi przez Pawła Kukiza zgadzam się w 99% i to nie od wczoraj, a od ponad roku, kiedy to zapoznałem się z deklaracją ideową Porozumienia Organizacji Patriotycznych i Solidarnościowych – Wspólnota, napisaną właśnie przez Pawła Kukiza.

Wszyscy zainteresowani startem w wyborach z Ruchem Kukiza mieli obowiązek zgłosić swoją chęć startu, poprzez wypełnienie ankiety na stronie ruchkukiza.pl

Byłem pewnie jednym z pierwszych ochotników, bo nie miałem żadnych problemów z jej wypełnieniem i wysłaniem. Później słyszałem, że chyba serwery się zapychały, od ilości chętnych startu w wyborach.

Już po jej wypełnieniu i wysłaniu, przyszła pierwsza refleksja… to na podstawie takich “miałkich” danych odbędzie się pierwsza selekcja?

Konia z rzędem temu, kto wychwyci z całej masy podobnych ankiet, tych 20 odpowiednich kandydatów na posłów.

Bzdura i pełna dowolność wyboru oddana w ręce zespołów opiniujących.

A jak dowiedziałem się, że w Olsztynie głównym recenzentem kukistów będzie Grzegorz Paciulan, to nie tylko nogi, ale i ręce mi opadły!

Sztab Ruchu Kukiza chyba ma dobre chęci, ale działa… bez głowy. Po ankiecie wysłano w świat regulamin zgłaszania kandydatów na posłów przez “społeczeństwo”.

Jak chcesz zostać kandydatem, masz forsę do wydania, skrzyknij 10 znajomych, stwórz im historię, że od miesiąca są aktywistami ruchu na rzecz JOW, zbierz ich podpisy i masz miejsce na liście!

W ostatniej wersji formularza zażądano aby kandydat zadeklarował kwotę jaką przeznaczy na kampanię! No i tu już przesadzili.

Kupczenie miejscami na liście… to zaprzeczenie idei Ruchu Kukiza!!! Czy Ty Pawle o takim ruchu sztabowców byłeś poinformowany? Nie chce mi się w to wierzyć!

Rozumiem, że miejsce na liście musi kosztować. Etyczne i transparentne byłoby ogłoszenie przez sztab, jaką  konkretną kwotę kandydat za dane miejsce na liście “musi” zadeklarować.

Kwotę minimalną, która umożliwiałaby reklamę kandydata i Ruchu Kukiza, na naprawdę niskim poziomie. Kwota maksymalna jest ustalona ustawowo 78.750 zł!

Przecież wiadomo, że reklamą z partiami nie wygramy!

Liczyć się będzie autentyczność ruchu i kandydatów. Jeżeli weźmiecie na miejsca biorące (1-2) ludzi dzianych, i idących w politykę tylko po to, by jeszcze swój status materialny poprawić, to i tak pies z kulawą nogą na nich nie zagłosuje, choćby wyłożyli na kampanię setki tysięcy zł – oczywiście pod stołem.

Zwolennicy i wyborcy Kukiza, to przede wszystkim ludzie młodzi, którzy szybko wyczują fałsz i zmieszają sztab, kandydatów i Pawła Kukiza z błotem!

Widać, że sztab wyborczy nie czuje ducha Ruchu Kukiza.

Twarzami i liderami list powinni zostać ludzie oddani sprawie przywrócenia Ojczyzny Obywatelom, a nie beneficjenci dotychczasowego układu, którzy dla realizacji dostępu do koryta są gotowi wyłożyć kilkadziesiąt tysięcy złotych, lub gotowi są na zaciągnięcie kredytu.

Nie liczcie też na szerokie poparcie, gdy na liderów list weźmiecie przywódców Ruchu Narodowego, czy Kongresu Nowej Prawicy. Działaczom tych partii wyborcy już niejednokrotnie powiedzieli NIE!

Partie, tak jak związki zawodowe powinny wspierać Ruch Kukiza organizacyjnie – dla idei – a nie dla mandatów poselskich.

Partyjni działacze na listach Ruchu Kukiza to strzał w kolano! Dla partyjnych list Ruchu Kukiza społeczeństwo z pewnością powie NIE! A jeżeli działacze partyjni wejdą do Sejmu, to z pewnością nie można liczyć na ich lojalność wobec Kukiza, i szybciutko założą swoje koła poselskie. Wtedy w Sejmie VIII kadencji prawdziwych woJOWników Kukiza będzie 0!

 

22 komentarze do “Strzał w kolano Pawła Kukiza!

 • Piszesz o KNP i RN, że im ludzie powiedzieli Nie, tylko odpowiedz sobie dlaczego? Bo KNP to antysystemowcy, ludzie którym wyznacznikiem jest idea liberalizmu gospodarczego (nie wygodnego dla ludzi) Ustawy Wilczka, gdzie wartościami jest konserwatyzm światopoglądowy, gdzie uświadamiają jakie płacimy haracze w postaci podatków. To jest prawica, która nigdy nie jest na topie, która nie jest finansowana z budżetu państwa. Która pokazuje prawdę jaka nas otacza a nie obiecuje gruszek na wierzbie.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Dokładnie jest tak jak piszesz… ludzie nie chcą prawdy! Ludzie boją się prawdy! Blisko 50 lat socjalizmu wyrobiło w społeczeństwie postawę minimalizmu. Wystarczy, że Państwo za minimum zaangażowania zapewni realizację jego potrzeb na minimalnym poziomie i wtedy jest już OK. W 1989 roku nie nastąpiła żadna transformacja… dalej obiecuje się społeczeństwu gruszki na wierzbie (programy partyjne), by po wyborach paść swoje brzuchy!

   Odpowiedz
 • Gdyby o tym wiedział car co oni tu z nami wyprawiają
  gdyby o tym wiedział Stalin co oni tu z nami wyprawiają
  gdyby o tym wiedział Gierek co oni tu z nami wyprawiają
  gdyby o tym wiedział Kukiz co oni tu wyprawiają
  gdyby …
  powodzenia

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Gdybologia to piękna nauka! Jednak jeżeli chodzi o Pawła Kukiza, to ja wiem, że on wie, o sytuacji w Olsztynie. Jak nie zareaguje, to szybko skończy tak jak ci wymienieni w Twojej wyliczance 😉 Pozdrawiam.

   Odpowiedz
 • Znanym antysystemowcem z regionu jest WAROT. Na niego ludzie zagłosują. On zbierze głosy. Debata zrobi mu kampanie.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Jest to jakaś propozycja. Ja osobiście nic nie słyszałem na temat działalności antysystemowej i pro obywatelskiej Pawła Warota – poza badaniem historii. Ludzie zagłosują na tego kogo wybierze Paweł Kukiz. Kampania w tym wypadku będzie mało co znaczyć, cele kukistów są jasne! … poczekamy zobaczymy 🙂

   Odpowiedz
   • Warot fajnie obnażył ten post-komunistyczny system, demaskując kto jest kim, tzn. kto jest agentem i kto donosił na kogo. Przeoczył Pan, Panie Stanisławie. W Debacie też chłopak od kilku dobrych lat pisze społecznie i pro publico bono. To mało? A co Pan zrobił dla Ojczyzny?

    Odpowiedz
    • Dziękuję! Podejmę dyskusję i policytujemy się na zasługi jak napiszesz komentarz pod swoim nazwiskiem a nie pod pseudo, które zmieniasz co komentarz. Żałosne… Proponuję zalogowanie się poprzez facebooka. Kim ja jestem i co zrobiłem w życiu i przez ostatni rok, i co robię dla Ojczyzny teraz – to poczytaj na blogu. Pozdrawiam Panie Romaniuk, vel Kornel, vel CEEIK, vel… następny proszę 😉

     Odpowiedz
 • Jest coś na rzeczy, Szanowni Państwo! Przyznaję, że deklarację wypełniłem wiedziony ciekawością (czy się sprawdzę) i złością zarazem, na kilku politycznych bankrutów, którzy nagle znaleźli się u nas w gronie sympatyków Pawła Kukiza, choć jeszcze przed wyborami prezydenckimi obśmiewali się z moich publicznych deklaracji na rzecz Pawła jako kandydata na prezydenta (pisuję felietony w lokalnej gazecie “Wiadomości Wrzesińskie”) lub wyraźnie sympatyzowali z Korwinem i Nową Prawicą. Do tej pory nie otrzymałem żadnej odpowiedzi ze struktur, a tymczasem już publicznie wymienia się pewne osoby jako pewnych kandydatów z naszego terenu …
  Strach się bać! Niestety obawy, że Paweł nie “widzi” wszystkiego mogą okazać się słuszne! I co wtedy?
  PS. Dodam, że mam własny biznes, kilkoro przyjaciół, hobby podobne do Kukizowego (gram i śpiewam w zespole i całym sercem chciałbym, aby mój syn studiował tu w Polsce, a nie w Danii), a działalność polityczną i społeczną po prostu uprawiam dla sportu… Kilkoro wrześnian rozpoznaje moją facjatę (w wyborach samorządowych na burmistrza, kandydując ze Stowarzyszenia, zająłem drugą pozycję na czterech kandydatów – wygrał oczywiście faworyt od 12 lat urzędujący burmistrz z PO)

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Paweł Kukiz niestety nie jest Supermenem i musiał komuś zawierzyć. Zasadnicza kwestia czy członkowie Społecznej Rady Ruchu nie nadużyją “władzy” dla ukręcenia własnych lodów. Realnie oceniając szansę na uzyskanie mandatu mają 1-ki, może 2-ki gdy będą to “mocne” nazwiska (działacze, którzy dali się poznać w regionie, ale są nowicjuszami w polityce ogólnopolskiej). Czas pokaże… na ile zapowiedzi Pawła Kukiza, że trzyma rękę na pulsie i nie zdradzi jego zwolenników okażą się “skałą” wobec brutalności polityki 😉

   Odpowiedz
 • W 100% się z Panem zgadzam, Panie Stanisławie. Dla mnie byłoby najlepiej gdyby jedynką w Warszawie był Paweł Kukiz. My, tu w Irlandii możemy głosować tylko w okręgu warszawskim. Nie miałbym wątpliwości na kogo postawić. A tak jak to wygląda teraz,szczególnie z tym kryterium kasy to mam wątpliwości i to duże.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Też tak uważam… ale musimy poczekać na ogłoszenie list. Plotki są różne… taka choćby, że Paweł ma wystartować do Senatu… co dla mnie oznaczałoby upadek idei przywrócenia Polski Obywatelom!

   Odpowiedz
 • A może byście się wstrzymali z komentarzami do oficjalnego ogloszenia list…Tak tylko szkodzicie sprawie puszczając w sieć pól prawdziwe informacje.Wiem jak to wyglądało w Małopolsce i można brać z niej przykład. Jestem tego pewien że Paweł nie da sie kupić i postawi na młodych niepartyjnych ideowych.Cierpliw.osci

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Gdy listy będą ogłoszone oficjalnie to już będzie… po ptakach. Partyjniacy i działacze związkowi tylko na to czekają… Ja nie głoszę półprawd tylko całą prawdę jaką… znam. Jeżeli w Małopolsce wygląda to wzorcowo… to brawo, i chwalcie się na całą Polskę. Ja też wierzę w Pawła Kukiza 🙂

   Odpowiedz
  • Tą z Senatem to chyba wyśmiał na facebook’u…chyba że źle rozumiem…Wprawdzie jakiś formularz dla kandydatów do Senatu pojawił się na stronie ale myślę że to dla innych chętnych. Pozdrawiam

   Odpowiedz
   • Dziękuję! Formularze były dla wszystkich chętnych. To Paweł będzie firmować swoim nazwiskiem kandydatów RK, i z pewnością pochyli się nad listami zanim je zatwierdzi. Oby miał czas, możliwości i ochotę na uważną analizę poszczególnych list. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
 • KUKIZ*15 w zakresie układania list wyborczych nie docenił trudności w tym zakresie. Bez ustalenia wyraźnego algorytmu dobierania kandydatów będą i już sa kłopoty i niebezpieczeństwo dostania się na listy różnych szujii które tylko wstyd Kukizowi przyniosą.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Ja bym to określił inaczej… układanie list wyborczych jak na razie idzie wyśmienicie, po linii i myśli związkowców i partyjnych działaczy NR i KNP! Sztab Ruchu Kukiza “skanalizował” społeczników, wprowadził algorytm “złotówkowy” i szykuje się do przedstawienia Kukizowi “swoich” list. Czy na tych listach znajdą się prawdziwi kukiści? Śmiem wątpić. Chyba, że Paweł Kukiz poświęci kilka dni na wyłuskanie z grona swoich zwolenników 50 – 80 ludzi etycznych i transparentnych! Sęk w tym, czy z grona 4000 chętnych uda mu się ta sztuka 😉

   Odpowiedz
 • Stanisławie Stanisławie naiwnych nie sieją. Pisałem Ci już w ubiegłym roku, jak to Ruch obala Magdalenkę wprowadzając jej niedobitków tylnymi drzwiami. Sporo czasu potrzebowałeś by to dostrzec a kandydat na posła powinien być w ocenach wyjątkowo szybki, chyba że…….chodzi tylko o kasiorkę. I tu powraca jak mantra kupczenie. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Pisząc szczerze to nie przypominam sobie abyśmy już w ubiegłym roku dyskutowali na temat Ruchu Kukiza… jeśli się nie mylę, to takiego tworu wtedy nie przewidywał nawet Kukiz 🙂 Ja generalnie staram się oceniać po owocach… krytykuję to co mi w Ruchu Kukiza już się nie podoba z nadzieją, że może sam Paweł to jeszcze naprawi! Cóż jeśli chodzi o kasę… próżny mój trud w tłumaczeniu swoich intencji, jak nie potrafisz ich wyczytać w tym, co pisałem, robiłem i robić będę do końca życia! Pozdrawiam! (Na marginesie dodam, że Twój komentarz automatycznie pojawił się w spamie – chyba pod tym Nickiem nie pisałeś jeszcze “Obiektywie”)

   Odpowiedz
 • W innych miastach jest jeszcze gorzej. Tam wprost kupczy się miejscami. No cóż Paweł sam wybierał swoich wojewódzkich Reprezentantów którzy wybrali posłuszne sobie zespoły, takie aby ich wybrać na jedynki a biznesmenów finansujących i Reprezentantów i kampanie na nr 2.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Muszę zdementować Twoje twierdzenie, że “Paweł sam wybierał swoich wojewódzkich Reprezentantów”! Już tu Paweł dał się wpuścić w maliny… naszego reprezentanta wskazał członek Społecznej Rady Ruchu Przewodniczący Komisji Krajowej Solidarność 80 Marek Mnich, który gdzie tylko mógł to na reprezentantów Ruchu Kukiza wstawił członków związku. Po pierwszych zebraniach zwołanych przez tych etatowych działaczy związkowych już było widać ich prawdziwe intencje. Jak tak dalej pójdzie to z idei Pawła Kukiza nic nie zostanie i wyborcy strącą go w niebyt tak samo szybko jak wynieśli na trzecie miejsce w wyborach prezydenckich. Ja wierzę w czyste intencje Pawła Kukiza… a że dobrał se towarzystwo, które wyświadcza mu niedźwiedzie przysługi… cóż… trudno w Polsce znaleźć nawet kilkunastu etycznych, transparentnych i mających na względzie przede wszystkim dobro Polski ludzi!

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *