Świąteczne paczki i zestawy wigilijne dla Kombatantów

Dzięki współpracy Stowarzyszenia im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego oraz 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej tuż przed Świętami Bożego Narodzenia świąteczne paczki oraz zestawy wigilijnych potraw trafiły do Kombatantów na Warmii i Mazurach. W paczkach znajdywały się także kartki własnoręcznie wykonane przez dzieci.

Magiczne chwile, podczas których wspominamy nasze spotkania, rozmawiamy o tym, jak dawniej wyglądały Święta. Stare fotografie, piękne i wzruszające momenty, mnóstwo uśmiechu i radości.

Nasi Bohaterowie przeżyli wiele ciężkich chwil, walcząc o Wolną i Niepodległą Ojczyznę. Jesteśmy Im winni pamięć i ogromny szacunek, bo gdyby nie Oni wtedy.. Dziś nie byłoby nas.

Te paczki to wyraz szacunku i uznania, to świadectwo tego, że wiemy, jak dużo zrobili dla Polski, dla nas i naszych dzieci.

Żołnierze Polskiego Podziemia Niepodległościowego każdego dnia uczą nas jak ważna jest Wolna i Niepodległa Ojczyzna, jak ważne są wartości, o które walczyli.

Dziękuje Wam Kochani, że o nas pamiętacie, że zawsze możemy na Was polegać.

– mówi Ludwika Mendelska, sanitariuszka Powstania Warszawskiego, której w ramach akcji #ObiadyDlaBohaterów od marca żołnierze 43 Batalionu dostarczają posiłki.

 

 

Za piękne kartki dziękujemy placówkom:

Przedszkole nr 5, Przedszkole nr 11, Przedszkole nr 14, Przedszkole nr 15, Przedszkole nr 21, Przedszkole nr 34, Przedszkole Miejskie nr 4 w Braniewie, Niepubliczne Przedszkole Katolickie im. bł. Franciszki Siedliskiej, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Mój Dom” w Ornecie, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Elblągu, Przedszkole Samorządowe w Pasłęku, Integracyjne Przedszkole „Smerfowa Kraina” w Kętrzynie, Przedszkole Publiczne nr 2 w Bartoszycach i Przedszkole „Malinka” w Kętrzynie.

Wasze kartki sprawiły Bohaterom ogromną radość!

Nasze działania nie byłyby możliwe bez wsparcia Ministerstwa Obrony Narodowej, Stowarzyszenia Odra-Niemen, Fundacji Nie Zapomnij o Nas oraz wielu wspaniałych wolontariuszy.

Anna Szczepańska

Prezes Stowarzyszenia im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *