sobota, 2 grudnia, 2023
Jerzy JaśkowskiTop artykułówZdrowie

SZCZEPIONKI – Chodzi tylko i wyłącznie o forsę! Jerzy Jaśkowski

Podrzucono mi stanowisko Naczelnej Rady Lekarskiej z 20 kwietnia 2018 roku, w sprawie stosowania szczepionek w praktyce medycznej. Pismo zostało podpisane przez Macieja Hamankiewicza, jeszcze jako prezesa i Marka Jodłowskiego jako sekretarza Izby. 

Nie wiem, śmiać się czy płakać… z  powodu łamania prawa przez M. Hamankiewicza i podpisywania się pod nieprawdą w dokumentach.

Czy to jest przestępstwo natury karnej, czy wypływające z jego niewiedzy?

Otóż w tym stanowisku w/w autorzy powołują się na uchwałę Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej z  15 września 2017 roku, a dotyczącą powołania zespołu ekspertów ds. oceny aktualnych dowodów naukowych, dotyczących szczepień ochronnych oraz zaleceń ich stosowania.

Usilne poszukiwania owej uchwały skończyły się niepowodzeniem. I mamy problem.

Powołano rzekomo komisję ekspertów ale anonimowych, ponieważ pod dokumentem na który powołuje się M. Hamankiewicz jest podpis tylko jednej dr  Iwony Stankiewicz.

Co prawda, została ona przez Ministerstwo Zdrowia uznana za konsultanta Krajowego z dziedziny epidemiologii, ale brak jakichkolwiek materialnych dowodów, publikacji jej działalności wykonanych zgodnie z zasadami naukowymi w tej dziedzinie.

Czyżby więc to była prywatna grupa ekspertów M. Hamankiewicza w jednoosobowej sztuce? A rozmnożenie nastąpiło dopiero na kartach owego omawianego stanowiska?

To może być podciągnięte pod fałszowanie dokumentu.

Liczba mnoga w ekspertyzie zawsze lepiej brzmi. Czyli przestępstwo mogłoby być dokonane z chęci zysku?

Kolejnym problemem owego „stanowiska” jest fakt zupełnego braku piśmiennictwa naukowego, na podstawie którego rzekomo powstał ów dokument.

O brakach merytorycznych w dziedzinie epidemiologii, chorobach zakaźnych czy  niewiedzy dotyczącej aktualnego piśmiennictwa naukowego, świadczą przykładowe fakty.

Maciej Hamankiewicz pisze:

Szczepionki są najskuteczniejszym i najbezpieczniejszym sposobem zapobiegania chorobom zakaźnym…

Jest to niestety jego wyobrażenie o szczepionkach i medycynie, nie poparte jakąkolwiek publikacją naukową.

Dzięki nim, zlikwidowano jedną z najgroźniejszych chorób zakaźnych – ospę prawdziwą.

Widać, że człowiek zupełnie jest niezorientowany w temacie.

Jeżeli szczepionki są najlepiej przebadanymi preparatami, to dlaczego w ulotkach producentów stoi jak byk?:

nie badano skutków szczepień u kobiet ciężarnych i karmiacych; nie badano aspektu mutagennego i rakotwórczego szczepionki, itd. itd.

Czyli mamy taką sytuację: producent lojalnie ostrzega, że nie badał tego czy tamtego, a nasz młodszy kolega M. Hamankiewicz wie lepiej od producenta i twierdzi, że takowe badania zostały przeprowadzone.

Szczepionka przeciwko grypie, aktualnie wbijana do głów jako najlepszy środek zapobiegawczy grypie, generalnie nie przechodzi żadnych badań.

Na początku roku, specjaliści z Centrum Kontroli z Atlanty wyjeżdżają na wycieczkę do Hong – Kongu, czy innego miejsca w Azji, w poszukiwaniu wirusa. Wycieczka trwa tak długo, jak mają diety.

Potem decydują się na jakiegoś wirusa i wracają do USA. Po rozmaitych dyskusjach i analizach rozpoczynają produkcję na zarodkach jaj kurzych.

Trwa to ok. 6 miesięcy. Sprzedaż zaczyna się w USA, Kanadzie i Australii, a dopiero potem trafia owa szczepionka do Europy.

Już w pracach z 1920 – lat wyraźnie podkreślano, że mutacja wirusa jest bardzo szybka i nie można żadnej szczepionki przygotować, ponieważ w momencie produkcji powstaje nowy wirus o niewiadomych właściwościach.

A  M. Hamankiewicz jeszcze w 100 lat później się tego nie nauczył! 

Szczepionka musi być sprzedawana w tym samym roku, czyli na jesień. A kiedy niby mieli zrobić te badania?

Przecież nawet student medycyny wie, że badania leku trwają co najmniej kilka lat.

A tutaj w wyobraźni M. Hamankiewicza, badania dokonano na zasadzie podróży w czasie.

Czyli, jak by nie patrzeć, brak możliwości, w tak krótkim czasie na dokonanie oceny nie tylko skuteczności szczepień, ale także ich bezpieczeństwa.

Odwrotna strona

Producent  np. GSK przyznaje, że jego szczepionka może powodować autyzm. Stoi to jak wół w 1271 stronicowym raporcie z badań nad szczepionką.

Na tej podstawie zapadają prawomocne wyroki sądowe np. we Włoszech, już przed kilku laty. Co robi M. Hamankiewicz?

Jako prezes Naczelnej Izby Lekarskiej zabrania publikowania tych wyroków i uświadamiania PT Lekarzy, czyli przymusowych członków Izby.

Jakie są motywacje M. Hamankiewicza zabraniające publikacji takich uzasadnień o szkodliwości szczepień, a jednocześnie publikowanie prac przeciwnych, ogłupiających i dezinformujących lekarzy?

Powikłania poszczepienne w samym tylko USA, pochłonęły już ponad 4 miliardy dolarów z kieszeni podatnika.

Powikłania wzbogaciły producentów szczepionek o dodatkowe 4 miliardy, wydane na leczenie tych powikłań.

M. Hamankiewicz twierdzi ex cathedra:

Dzięki nim [szczepieniom] zlikwidowano jedną z najgroźniejszych chorób zakaźnych – ospę prawdziwą.

Wyraźnie widać, że człowiek nie ma zielonego pojęcia ani o epidemiologii, ani o chorobach zakaźnych, ponieważ na ospę szczepiono w XIX wieku tylko ok. 10 % ludności, a ospa wymarła.

Wyraźnie widoczna jest także głupota tezy o…  odporności stada.

Jeżeli zaszczepiono tylko 10 %, a ospa wymarła, to dlaczego obecnie trzeba szczepić 90 – 95% populacji? Jest tylko jedno uzasadnienie.

Na 10 % zarabiam „x”, ale jak zaszczepię 90% więcej, to zarobię o 90% więcej!

To, że M. Hamankiewicz powołuje się na swój zespół ekspertów, złożony tylko z jednej osoby, to jest jego prywatną sprawą. Tak ekspertów wybierano jeszcze w minionej epoce – zwano ich BMW.

Tak właśnie tworzy się aparatczyków, posłusznie wykonujących polecenia  ekspertów rockefellerowskich, których dwa lata temu sprowadził [lub sami przyjechali] inny dyletant szczepionkowy – p. Radziwiłł.

No chyba, że przyjmiemy inną wersję tej historii. Przecież oni się publicznie szczepili.

Wiadomym jest powszechnie, że w szczepionkach są neurotoksyny takie jak: aluminium, rtęć czy rakotwórczy formaldehyd. 

Aluminium jest ogólnie uznaną toksyną  powodującą DEMENCJĘ u ludzi. Dziennik.pl  podsumował Hamankiewicza jednoznacznie.

Część internautów nie ma o prezesie NRL dobrego zdania.

Hamankiewicz jest arogancki, prostacki, bez szacunku do pacjenta. Nie powinien nawet zwierząt leczyć. Łajdak i kompletny awanturnik

– oceniają pacjenci w sieci.

A to zaledwie kilka spośród kilkudziesięciu negatywnych opinii, które można znaleźć na portalach porównujących lekarzy.

Od 2005 roku Cochrane Collaboration – w chwili obecnej najbardziej wiarygodne źródło wiedzy medycznej – dokonuje systematycznego przeglądu prac naukowych, dotyczących szczepień przeciwko grypie.

W przeglądzie obejmującym 51 badań – 260.000 dzieci, udowodniono brak jakichkolwiek dowodów, że szczepionki zapobiegają chorobie u dzieci. A w Polsce nadal namawia się na szczepienie dzieci od 6 miesiąca życia.

Badano dzieci w wieku od 6 do 23 miesięcy -wynik: brak dowodów, że szczepionka jest skuteczniejsza, aniżeli placebo, czyli nic.

Okazało się, że ponad połowa prac była przygotowana i finansowana przez producentów tych szczepionek, a mimo tego nie udowodniono ich skuteczności.

Prace negujące rolę szczepień są nieznane w Polsce!

Czy takie działania: podpisanie stanowiska w/w, podpisane jako Prezydium NIL, to jest już zorganizowana grupa przestępcza, czy jeszcze nie?

Nie ma bowiem żadnych wątpliwości, że tutaj chodzi tylko i wyłącznie o forsę.

Jerzy Jaśkowski

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *