niedziela, 21 lipca, 2024
Jerzy JaśkowskiZdrowie

Szczepionka przeciwko grypie – oszustwo farmacji 100-lecia!

Druga część odpowiedzi dr n. med. Jerzego Jaśkowskiego na artykuł Ewy Rycerz: Co o grypie powinien wiedzieć rodzic. Pierwszą część odpowiedzi zamieściłem we wpisie: Skuteczność szczepionki przeciwko grypie jest zerowa.

Na końcu nasza dzielna blondynka – Ewa Rycerz – rozprawia się z mitami na temat szczepień. Niestety, tutaj już szarżuje jak pijany zając pod górkę.

Rzekomy mit 1 – Szczepionka może wywołać grypę!

To nieprawda, pisze Ewa Rycerz. Dalej podaje, po szczepieniu mogą wystąpić takie objawy jak gorączka (temp. pow. 38 C – dop. JJ), bóle mięśni i stawów. Czyli typowe objawy grypy, ale to nie grypa!

A tymczasem badania kanadyjskie dr Tomajłoć,  potwierdzają ponad wszelka wątpliwość, że po szczepieniu przeciwko grypie, zachorowania w następnych sezonach są cięższe i niebezpieczniejsze.

No ale komu chce się czytać zagraniczne periodyki medyczne? Po szczepieniu przeciwko grypie, wzrasta demencja u ludzi starszych!

Rzekomy mit 2 –  Szczepionka powoduje ciężkie odczyny poszczepienne w rodzaju zespołu Guillaina-Barrego.

Według Ewy Rycerz jest to nieprawda, ponieważ epidemiolodzy temu zaprzeczają. Jednak dzielna niewiasta nie podaje, jacy epidemiolodzy i na jakiej podstawie.

A tymczasem, w 2000 roku odbyło się tajne posiedzenie przedstawicieli CDC, FDC oraz przedstawicieli firmy Merck, GlaxoSmith Kline, Wyeth i Avantis Pasteur, czyli wszystkich wielkich producentów szczepionek z przedstawicielami władzy rządowej.

Zaznaczono, że wszelkie dane są tajne i nie mogą być publikowane. Dopiero po 10 latach nastąpił przeciek. Uczestnicy spotkania zostali poinformowani, że:

stwierdzono statystycznie istotną zależność pomiędzy ekspozycją na rtęć zawartą w szczepionkach, a stanem dziecka. W wieku dwóch miesięcy notowano opóźnienie rozwoju, po trzech miesiącach  występowanie tików, po sześciu miesiącach deficyt uwagi. Ekspozycja na rtęć zawartą w szczepionkach, spowodowała cały katalog opóźnienia neurorozwojowego.

I najzabawniejszy argument w obalaniu mitów na temat szczepionek.

Rzekomy mit 3 – Szczepionka działa tylko na jednego wirusa!

Ewa Rycerz zaprzecza z wielka mocą: To nieprawda! Szczepionka działa na 3 wirusy. Przypominam: wirusów jest ponad 200.

Tak jak to opisywano już przed 50 laty, skuteczność szczepionki przeciwko grypie jest zerowa. Wykazały to jednoznacznie badania przeprowadzone np. w 2004 roku. Pomimo, że nastąpił spadek zaszczepialności o 40 %,  śmiertelność wcale nie wzrosła. Ot, takie babskie klapanie Ewy Rycerz, ale z właściwym stopniem straszenia napisane.

Tymczasem naukowcy zajmujący się przedmiotem twierdzą: Szczepionka przeciwko grypie jest największym oszustwem farmacji w ostatnim 100-leciu.

Inny tytuł publikacji: Szczepionki przeciw grypie objawiają się, jako największa szarlataneria jaką kiedykolwiek wciśnięto w historii medycyny.

Myślisz że tak łatwo lekarzom rzetelnie przedstawiać pacjentom wiedzę o szczepieniach. Jestem lekarzem i z tego między innymi powodu musiałam zmienić miejsce pracy – z powodu szczepień, zaczęłam rozpoznawać powikłania, wysyłać na konsultacje itp. Niestety procedura jest taka że idzie to przez sanepid. I jak moja szefowa otrzymała pismo zwrotne z sanepidu to jej wody odpłynęły, od następnego dnia zostałam odsunięta od szczepień a ponieważ nie byłam zatrudniona na stałe to przyszedł czas na mnie i nie przedłużono ze mną umowy, bez tłumaczenia. W ostatnim miejscu mam zapowiedziane że jak będę zniechęcać (a to dzięki pacjentom niestety którzy od razu poszli skonfrontować informacje ode mnie z szefową) zostanę odsunięta po raz kolejny od szczepień. Łatwo jest krytykować ale nie jest to takie proste. Lekarze są przestraszeni. Pozdrawiam – cytat z internetu

Ewa Rycerz jest polonistką. Czegóż można wymagać? Poniżej  podaję prosty sposób na „grypę”. Niech Ewa Rycerz ma także jakąś korzyść z pisania.

dr n. med. Jerzy Jaśkowski

Przepis na zwalczanie “grypy”

Ku Prawdzie: Szczepionka przeciwko grypie to największe oszustwo farmacji w 100-leciu! To także największa szarlataneria jaką wciśnięto ludziom kiedykolwiek w historii medycyny! Dr n. med. Jerzy Jaśkowski siecze w pył, twierdzenia szerzone – nomen omen – przez Ewę Rycerz, polonistkę z wykształcenia.

 

gaja-wnuk
źródło: facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! Gratuluję… rozsądku! Ja niestety, szczepiłem się, ale i tak to nie ochroniło mnie przed zachorowaniem 👿
stanislaw-helis
źródło: facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! Szczerze współczuję. Ja się szczepiłem, ale skutków ubocznych nie stwierdziłem – jak na razie 😉
malgorzata-felicjanska
źródło: facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! Trzeba przeprowadzić kontrwywiad obywatelski… może jakiś warszawski dziennikarz chciałby zaistnieć… miałby wiadomość na czołówki gazet… jak ucichnie polityczna grypa w Sejmie 😆

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *