środa, 4 października, 2023
InformacjeWojskoŻycie Olsztyna

Terytorialsi z wychowankami Domu Dziecka „Słoneczne Wzgórze”

Żołnierze 43 batalionu lekkiej piechoty z Braniewa, wchodzącego w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, przygotowali niespodziankę dla wychowanków Domu Dziecka „Słoneczne Wzgórze” z Fromborka.

Terytorialsi zabrali wychowanków Domu Dziecka „Słoneczne Wzgórze” na okoliczną plażę, gdzie wzięli udział w przygotowanym specjalnie dla nich mini runmageddonie.

Bieg z przeszkodami, bieg na orientację, strzelanie z paintballa do balonów to tylko niektóre atrakcje jakie przygotowali żołnierze.

Dzieci były w różnym wieku dlatego postawiliśmy dwa namioty. Młodsi wychowankowie rozwiązywali zadania, uczyli się podstawowych zasad maskowania oraz zakładania kamizelki ochronnej. Starsi brali udział w trudniejszych konkurencjach. Najbardziej młodzieży podobało się strzelanie do tarcz ukrytych w zaroślach, co wbrew pozorom nie było to takie proste. Pokazaliśmy również jak rozpala się ogień za pomocą krzesiwa, imprezę kończąc wspólnym grillem. Było dużo śmiechu i wspaniałej zabawy.

– kpr. Radosław Pałyska.

Jak mówią żołnierze służący w 43 batalionie:

Wspieranie lokalnej społeczności to nasz patriotyczny obowiązek. Dobro, które dajemy od siebie zatacza koło i z czasem do nas wraca.

To już kolejny wyjazd żołnierzy z wychowankami Domu Dziecka „Słoneczne Wzgórze” we Fromborku i kolejna wspólna przygoda.

Źródło: 4.W-MBOT

Zdjęcia: 43 blp

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *