środa, 4 października, 2023
InformacjePolitykaŻycie Olsztyna

Towarzysze! Wasz czas w olsztyńskim mateczniku się kończy!

Rok 1989 i pamiętny 28 październik w TVP. Oto Joanna Szczepkowska mówi: 4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm! Jakże się mocno myliła. W latach następnych, przefarbowani towarzysze rozgrabili lub rozprzedali w ogromnej większości krajową gospodarkę.

Mocno umocowani olsztyńscy towarzysze, nie chcieli być gorsi. Likwidowano zakłady, rozprzedawano grunty, dil gonił dil.

Na przełomie lat 2004 – 2005 postanowili dobrać się do MPEC-u. Kupcem miał być Praterm SA za kwotę 40 -45 milionów złotych.

Co dziwniejsze, ta sama firma proponowała blisko połowę tej kwoty, dla Spółdzielni Mieszkaniowej Pojezierze dysponującej swoją siecią ciepłowniczą.

Suma ogromna, mógłby ktoś pomyśleć. Jednak majątek MPEC szacowano wówczas na 200 milionów złotych.

Widać zatem jaki interes stulecia miał zrobić MPEC. Do dnia dzisiejszego są w internecie dostępne artykuły z tamtych lat. Prywatyzacji MPEC ciąg dalszy

Jeden dil się nie udał, ale pomysł pozostał. Pozamieniani stołkami kolesie, a raczej towarzysze, postanowili dokończyć przerwane dzieło.

Wykombinowano PPP, tłumaczone dwójnasób w olsztyńskim środowisku. Jedno to Partnerstwo Publiczno-Prywatne, a drugie to Piotr Pięć Procent.

Nie umiem rozszyfrować tego drugiego, ale olsztyniacy coś tam wiedzą. Wymyślono zatem by – podaję link  Państwo wreszcie wchodzi w PPP.

W artykule jest sporo nieścisłości.

Nie napisano o nieudostępnieniu do publicznej wiadomości, ponoć katastroficznych wizji ciepłowni Michelin, w dostawach ciepła dla miasta. Cała korespondencja została utajniona bo… bo tak.

Po co mieszkańcy mają mieć wgląd w ewidentną układankę.

Na spotkaniu, które organizowałem, Marian Piwcewicz jako radny sejmiku i pracownik MPEC, potwierdził tylko informacje medialne, odnośnie pierwszego zamachu na MPEC, jak i obecne próby pod szyldem PPP.

Następstwem – nagana od zarządzającego społecznym mieniem. Nagana dla społecznika za obronę społecznego mienia.

Towarzysze! Wasz czas w olsztyńskim mateczniku się kończy.

Skoro odbierane są generalskie szlify, ubeckie przywileje, my doprowadzimy do odebrania stołków.

Nie pozwolimy karać społeczników i będziemy bronić społecznego mienia.

Będziemy usilnie dążyć by powstrzymać dzikie prywatyzacje i ogłosić, już prawdziwą informację, że komunizm w Olsztynie się skończył.

Ruch Oburzonych Wa-Ma

 

bogdan-lachowicz
źródło: facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! Najpoważniejszy problem… to decyzja polityczna. Olsztyn czerwienią się mieni… to i trudno go przemalować 😆
ryszard-pacak
źródło: facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! Patrz… moja odpowiedź dla Bogdana… status quo 👿
rychu-bartocha
źródło: facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! Rzecznik prasowy Angeli Merkel się odezwał? Zapłaćcie za napad i zniszczenie Polski, a później zabierajcie głos w sprawie koloru Allensteina   😆
aleksander-nowakowski
źródło: facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! Towarzysze byli i będą! Towarzysze w walce, czy w biznesie 😆

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *