środa, 17 lipca, 2024
InformacjeŻycie Olsztyna

Widzisz dziecko bez opieki? Nie bądź obojętny! Reaguj!

Każdego dnia w Polsce policjanci interweniują w sytuacjach, w których życie i zdrowie dzieci jest zagrożone przez niewłaściwą opiekę osób dorosłych. Niestety, pomimo powtarzających się szokujących historii, rodzice lekceważą przestrogi i nie uczą się na błędach innych.

Pamiętajmy, że wypadki z udziałem dzieci nie dotyczą tylko rodzin patologicznych – mogą zdarzyć się wszędzie. Dlatego nie bądźmy obojętni, reagujmy, gdy widzimy pozostawione bez opieki dzieci.

Na stronie internetowej KWP w Olsztynie i kanale YouTube KWP, został opublikowany spot, którym warmińsko-mazurscy policjanci przy okazji rozpoczynających się wakacji apelują o zwracanie bacznej uwagi na dzieci pozostawiane bez opieki.

Coraz częściej w środkach masowego przekazu pojawiają się informacje o tragicznych zdarzeniach z udziałem dzieci. Ich różnorodność jest ogromna, począwszy do wypadków losowych po zdarzenia kryminalne.

Możemy przeczytać bądź usłyszeć o tym, że:

5-letni Piotruś wyszedł z domu i do niego nie wrócił; kilkuletni Jaś uległ poważnemu wypadkowi drogowemu, bo bez opieki przebywał w okolicach ulicy; 4-latka utonęła w pobliskiej rzece; 7-letni Kacper zażył znalezione gdzieś środki odurzające.

Jednak to, co jest wspólne dla tych zdarzeń, to to, że w pewnym momencie zabrakło właściwej opieki ze strony dorosłych.

Niestety, pomimo powtarzających się wciąż szokujących historii, rodzice lekceważą przestrogi i nie uczą się na błędach innych.

Żyjemy w przekonaniu, że tego typu sytuacje dotyczą tylko rodzin patologicznych. Nic bardziej mylnego. Wypadki z udziałem dzieci mogą zdarzyć się wszędzie.

Oto przykłady z kilku ostatnich dni.

W Słupsku 3-letni Marcel podczas zabawy z 5-letnią siostrą udusił się w pralce.

Z kolei na jednym z osiedli w Łodzi, 4-letni Czarek wypadł z okna na 6 piętrze. Niestety nie udało się go uratować.

Podobnie zresztą jak 3-letniej dziewczynki z Rybnika, pozostawionej przez ojca w upale w samochodzie.

Widzisz dziecko pozostawione bez opieki rodziców? Nie bądź obojętny! Reaguj!

Zespół Prasowy KWP Olsztyn

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *