sobota, 20 kwietnia, 2024
InformacjeKsiążkaKulturaPolitykaŻycie Olsztyna

Nie proszę o litość, proszę o sprawiedliwość!

10 lutego, w najbliższy wtorek o godzinie 17  w  Warmińsko-Mazurskiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Olsztynie, przy ulicy Prostej 38, w sali 131 rozpocznie się spotkanie z Wojciechem Sumlińskim.

Kim jest Wojciech Sumliński? Dla ludzi, którzy nie interesują się nawet powierzchownie polską polityką, to nazwisko pewnie nic nie mówi. Tym polecam przeczytanie noty biograficznej Wojciecha Sumlińskiego w Wikipedii.

Ci, co z meandrami polskiej polityki zapoznają się na bieżąco, z pewnością kojarzą Wojciecha Sumlińskiego z dziennikarstwem śledczym i jego aresztowaniem.

Ja muszę być na tym spotkaniu, ponieważ – zachowując proporcje – widzę w panu Wojciechu pokrewną duszę.

Przekonał mnie do siebie nie tylko tym, czym się zajmował i zajmuje, ale ujęła mnie też jego postawa, gdy w geście rozpaczy napisał list otwarty do ówczesnego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego!

Szanowny Panie Ministrze, piszę do Pana z samego dna rozpaczy, z pozycji człowieka, któremu bez żadnej przyczyny, z pogwałceniem podstawowych zasad prawa i zdrowego rozsądku odebrano godność, szacunek, przeszłość, teraźniejszość i wolność.

Cały list można przeczytać w artykule Rzeczpospolitej Nie proszę o litość, proszę o sprawiedliwość.

To tytułowe zdanie, będące cytatem z listu Wojciecha Sumlińskiego stanowi motto moich oczekiwań w stosunku do Prokuratury i Sądów, w toczących się moich sprawach.

10 lutego wysłucham w Sądzie Pracy pierwszego wyroku. Nie oczekuję litości a sprawiedliwości!

Mecenas Giertych dawał nam 99 procent szans. Zostawił sobie jeden procent, bo „sąd jest zawsze sąd”– tak mówił.

W przypadku Wojciecha Sumlińskiego to jednak ten 1 % był górą i dziennikarz trafił do aresztu!

Mi też, wszyscy co zapoznali się z moją sprawą dają podobne szanse na końcowy sukces.

Na szczęście nawet w przypadku przegranej, to stawką w mojej sprawie nie jest areszt.

Wojciech Sumliński na spotkanie w Olsztynie przywiezie także książki, które napisał i będzie można je zakupić. Książki te nie są dostępne w księgarniach, czy też w salonach empik-u. Ku Prawdzie zarejestruje spotkanie i po uzyskaniu przyzwolenia dziennikarza, filmową relację zamieści na blogu. Zapraszam.

 

 

6 komentarzy do “Nie proszę o litość, proszę o sprawiedliwość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *