Sprzedano kamienice za psie pieniądze! Tadeusz Wolnicki

Po oficjalnym przedstawieniu drużyny wyborczej Czesława Jerzego Małkowskiego — kandydata na Prezydenta Olsztyna — można było zadawać pytania o poglądy kandydata na… różne sprawy. Głos zabrał Tadeusz Wolnicki.

Ja mam pytanie odnośnie mieszkań. Mówicie, że będziecie budować i tak dalej… Do tej pory Miasto sprzedaje całe kamienice dla biznesmenów. Mieszkańcy zostają wykwaterowani do innych lokali. Jak pan na to patrzy?
Naprzeciwko Ratusza – na 1-go – Maja zostały sprzedane kamienice za psie pieniądze. Dostałem pismo z Rady Miasta i od Prezydenta – identyczne, tylko podpisy zmienione – że Miasta nie stać na remonty. A przecież jak powstaje Wspólnota, robi remonty we własnym zakresie!

Czesław Jerzy Małkowski:

Ostatnie mieszkanie komunalne oddawałem ja, w 2007 roku na ulicy Sokolej. I od tej pory nikt nie pofatygował się, żeby chociaż jedno mieszkanie komunalne mieszkańcom dać!

My nie możemy mówić, że Olsztyn jest miastem ludzi bogatych, których stać na deweloperkę albo budowanie domów.

My musimy zadbać o tą warstwę najsłabszą. Stąd bardzo sobie cenię program rządowy Mieszkanie Plus. Chcę to zdyskontować dla Olsztyna również. 

Za moich czasów były sprzedawane mieszkania komunalne. Jeśli ktoś pięć lat mieszkał, mógł kupić z 80% bonifikatą. Wystąpiłem do Rady o 90% bonifikatę. Niestety Rada tego nie zatwierdziła. myślę, że nowa Rada to zatwierdzi. 

Będą sprzedawane nie kamienice tylko mieszkania. Mieszkańcom którzy tam przez ileś lat mieszkają… od pokoleń. Absolutnie żadnych kamienic! Mogę dać panu słowo! 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *