środa, 4 października, 2023
InformacjeŻycie Olsztyna

Zbiórka krwi u Terytorialsów z Braniewa

Sytuacja epidemiologiczna w całej Polsce spowodowała znaczny spadek donacji krwi. Główną przyczyną zaistniałej sytuacji jest stale rosnąca liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 oraz osób objętych kwarantanną. Krew jest jednak stale potrzebna, a jej stany magazynowe zmniejszają się każdego dnia.

O zgłaszanie się do punktów poboru i oddawanie krwi zwracał się do żołnierzy Minister Obrony Narodowej – pan Mariusz Błaszczak:

Służba w armii to przede wszystkim służba społeczeństwu. To zarówno gotowość do obrony państwa z bronią w ręku, jak i niesienie pomocy w różnych sytuacjach kryzysowych. To także zapewnienie, by nie zabrakło krwi niezbędnej do ratowania zdrowia i życia Polaków.

Po raz kolejny i z pewnością nie ostatni, w ramach akcji HDK krew oddali żołnierze służący w 43 Batalionie Lekkiej Piechoty w Braniewie, wchodzącym w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Łącznie zebrali jej ponad 10 litrów.

W czasach tak szczególnych, w których pandemia jest realnym zagrożeniem dla życia i zdrowia, dzielenie się tym najcenniejszym lekiem jest niezmiernie ważne.

ppor. Anna Szczepańska

ekspert ds. komunikacji 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *