czwartek, 22 lutego, 2024
KulturaMuzykaPolitykaŻycie Olsztyna

Zerwij kraty! Rozpal pochodnię! Jesteśmy wolni! ASBIRO

Dzisiaj miałem szczery zamiar rozpocząć pracę nad Listem otwartym do Wyborcy.

Ponieważ wyspecjalizowałem się w tej formie wypowiedzi, to będzie list, w którym przedstawię swoje motywacje, zamierzenia i oczekiwania, jakie wiążę z kandydowaniem na radnego Sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego.

To będzie także mój program wyborczy, który zaprezentuję później w RTV, w programach przedwyborczych. Myślę, że będzie to list… ciekawy.

Jednak pisanie listu odkładam na przyszły tydzień.

Jeszcze wypoczywam po maratonie rekrutacyjnym, który przyniósł mi nowe, bardzo pouczające doświadczenia w kontaktach międzyludzkich.

Rekrutacja – jej przebieg – pokazały, jak bardzo społeczeństwo Olsztyna jest zastraszone i zniewolone. Ludzie nawet boją się pomyśleć, że mogą być WOLNI!

Po tych kontaktach z potencjalnymi wyborcami, pozostaje mi nadzieja, że jednak przy urnie, głos sumienia będzie decydujący i dokonacie wolnego wyboru.

Piszę to szczerze… nie wierzę, że stać Was, olsztyńscy wyborcy, na wolny wybór. Uwierzycie, że Wielki Brat nie widzi na kogo głosujecie?

I wcale mi nie chodzi o to, żebyście głosowali na mnie, czy też innych kandydatów z listy nr 10. Tu się kłania mój wpis z pytaniem: Niewolnik czy Pan?

Na obecną chwilę mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić:

Olsztyniacy, jesteście w 99% niewolnikami!

Dziękuję tym jednostkom, które okazały się jednak panami siebie i nie wycofały swoich kandydatur z chwilą, gdy dowiedziały się z kim mają do czynienia.

W Was moja nadzieja, że z biegiem czasu, ta dycha powiększy się do większości i zrzuci kajdany. A nadzieja wzrasta, jeżeli widzi się, że młode pokolenie nie chce być niewolnikami!

Obejrzyjcie klip Jesteśmy wolni ASBIRO ft. Katya, Paquliz & Kika, i zastanówcie się.

Kim jesteście w tym obrazie: panami czy niewolnikami?

Jesteście wolni? Czy wolność jest w WAS? Prawda boli?

Gratulacje szkole ASBIRO.

… ktoś związał twoje ręce… razem z nami rozpal pochodnię…

zerwij kraty z umysłu celi wybuduj swoją twierdzę

strach jest murem który dzieli…

postaw marzenia ponad niechcianą karierą…

najchętniej mą duszę by spalili… 

jesteśmy wolni…

 

 

2 komentarze do “Zerwij kraty! Rozpal pochodnię! Jesteśmy wolni! ASBIRO

  • Co z tym listem do wyborcy? Myślę, że znakomita większość czytelników bardzo chce wiedzieć dlaczego starujesz akurat z tej listy, jaki macie program i jakie są szanse jego realizacji? Jakie są poglądy pozostałych kandydatów i kogo reprezentują? Mało kto z ludzi nie znających Ciebie w ciemno odda głos tylko dlatego, że Stasiu prosi o to na blogu. Patriotyzm to również umiejętność podejmowania przemyślanych decyzji.

    Odpowiedz
    • Dziękuję! Myślę, że w najbliższy weekend list się ukaże. Już teraz WAS proszę: nie głosujcie 16 listopada w ciemno! Na nikogo. Głos „w ciemno” to zaprzeczenie idei wyborów! Jak ktoś nie ma swojego kandydata, na którego zagłosuje z pełną świadomością to lepiej niech nie idzie głosować! Moje dotychczasowe „apele” o głosowanie na listę nr 10 to był rodzaj „prowokacji wyborczej” i tyle 🙂 Ich nie żałuję bo Witku wiem, że nikt nie zagłosuje na mnie czy na innego kandydata WPS dlatego, że „Staś prosi”. Megalomanem to ja nie jestem… spoko Witku 🙂

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *