środa, 17 lipca, 2024
Życie Olsztyna

Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi nie powinien nigdy powstać w Olsztynie! Jarosław Babalski

25 maja 2017 r. na posiedzeniu Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Rady Miasta Olsztyn, było dosyć gorąco. Radnym i przybyłym na posiedzenie Komisji gościom, temperaturę wypowiedzi podniosła przede wszystkim analiza funkcjonowania ZGOK Olsztyn, przedstawiona przez Prezesa Zarządu Mariusza Gawełdę

Ad vocem, po informacji Mariusza Gawełdy, zabrali głos radni: Krzysztof Kacprzycki, Jarosław Babalski i Elżbieta Wirska.

Najbardziej krytycznie – moim zdaniem – przedstawioną radnym analizę, ocenił Jarosław Babalski. Clou jego wypowiedzi to stwierdzenie, że:

ZGOK nie powinien nigdy powstać w Olsztynie!

Mi pozostaje wyrazić nadzieję, że radni Rady Miasta Olsztyna, będą teraz mądrzy przed szkodą! Nie dopuszczą do wybudowania w Olsztynie elektrociepłowni na paliwo alternatywne… czyli spalarni śmieci.

Chociaż olsztyński Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi produkuje paliwo alternatywne już pełną parą, to wydaje się, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby spalać je choćby w istniejących cementowniach.

Zapraszam do obejrzenia informacji Prezesa Zarządu ZGOK Olsztyn Mariusza Gawełdy o kondycji zakładu. Wypowiedzi radnego PiS Jarosława Babalskiego, i odpowiedzi Prezesa. Następne relacje z posiedzenia Komisji… wkrótce.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *