piątek, 1 marca, 2024
PolitykaRozmowy o Ojczyźnie

Zniesienie wiz do USA to zasługa Polaków, a nie żadnego Prezydenta! Aleksander Kwaśniewski

20 września 2019 w olsztyńskiej Książnicy Polskiej miało miejsce spotkanie wyborcze Lewicy, którą aktywnie wspiera Aleksander Kwaśniewski. Po swobodnej wypowiedzi byłego Prezydenta RP, uczestnicy spotkania zadawali pytania. Jedno z nich dotyczyło kwestii miłości obecnego Prezydenta RP Andrzeja Dudy do Prezydenta USA Donalda Trumpa.

Aleksander Kwaśniewski:

Prezydent Trump jest człowiekiem, który prowadzi tzw. politykę transakcyjną. Jest biznesmenem, deweloperem z zawodu i charakteru.

On uważa, że Ameryka może różne rzeczy robić, udzielać się, ale za wszystko musi być zapłacone. 

Stąd jeżeli chcemy mieć obecność amerykańską i Fort Trump, to mamy zapłacić za przygotowanie infrastruktury. 

Chcemy mieć samoloty… mamy zapłacić. Chcemy mieć więcej poczucia bezpieczeństwa… mamy zapłacić, itd… taki on jest.

Amerykanie nie robią – w ostatnim czasie – żadnych nawet gestów w stosunku do nas. Ja ciągle słyszę temat zniesienia wiz.

Jeżeli wizy zostaną zniesione, to zostaną one zniesione w związku z tym, że ilość odmów dla obywateli polskich zmniejszy się poniżej 3 procent. 

My jesteśmy gdzieś blisko tej granicy, a jak zaczynaliśmy było dużo wyżej. Dlatego, że przez lata całe Polacy, żeby pracować – często nielegalnie – jeździli do Ameryki a nie do Europy.  

Dzięki wejściu do Unii Europejskiej Polacy jeżdżą do Unii Europejskiej, a nie jeżdżą do Ameryki. Więc ilość tych odmów się zmniejsza. 

Za chwilę, za miesiąc, dwa, pięć… nie wiem, zejdziemy poniżej 3 procent i Polska automatycznie wejdzie do programu Visa Weiver, który oznacza, że wiz już nie trzeba. 

To nie jest żadna zasługa, żadnego amerykańskiego Prezydenta od czasu, od kiedy ja z nimi rozmawiałem. Czyli ani Clintona, ani Busha, ani tym bardziej Trumpa. 

I to nie jest żadna zasługa polskiego Prezydenta.

To się stanie tak, ponieważ Polacy jeżdżą rzadziej do Ameryki nielegalnie pracować. Bardziej przestrzegają przepisów, płacą mandaty i  krótko mówiąc:

mają na pieńku z władzą mniej niż w przeszłości!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *