czwartek, 20 czerwca, 2024
Rozmowy o Ojczyźnie

Agenci olsztyńskiej bezpieki

Jak napisałem we wpisie z dnia 17 czerwca podobało mi się pierwsze, na którym byłem, spotkanie z cyklu Rozmowy o Ojczyźnie.

Tematem czerwcowego spotkania był: Wybuchu pierwszej wojny światowej i oczekiwania Polaków z nim związane. Drugie spotkanie, na które dzisiaj się wybieram, z pewnością będzie bardziej emocjonujące.

Sam temat Agenci olsztyńskiej bezpieki, wprowadza wątek kryminalno-sensacyjny. Ciekawi mnie też elokwencja i komunikatywność Pawła Warota.

Przypominam moim czytelnikom, że byłem i relacjonowałem pikietę jaka odbyła sie pod olsztyńskim oddziałem IPN, w sprawie nagłośnienia sposobu wypowiedzenia pracy temu historykowi. Relacja z odczytu – będzie. A może ktoś skusi się na udział? Dzisiaj godzina 18 – Olsztyn, Dąbrowszczaków 10.

Rozmowy o Ojczyźnie – 16 czerwca 2014

Paweł Warot czy Stanisław Olsztyn ? – 11 lipca 2014 r.

4 komentarze do “Agenci olsztyńskiej bezpieki

 • Jeśli ten temat Pana, lub Pana czytelników interesuje, zapraszam na mojego bloga:
  starybezpiek.blogspot.com
  gdzie wspominam swoje działania jako oficera Służby Bezpieczeństwa w późnych latach ’70 i 80.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Z pewnością zajrzę. A jeszcze dzisiaj opublikuję swoje wrażenia po odczycie P. Kardeli na temat Agentury w Radiu Olsztyn.

   Odpowiedz
 • Pan Warot w listopadzie 2013 r w ramach Rozmów o Ojczyźnie miał prelekcję o katowniach UB na Warmii i Mazurach. Spotkanie było nad wyraz udane. Sądzę, że i dzisiaj będzie podobnie. Ten młody olsztyński historyk, mówi ciekawie i z pasją.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *