Agenci olsztyńskiej bezpieki
Jak napisałem we wpisie z dnia 17 czerwca podobało mi się pierwsze, na którym byłem, spotkanie z cyklu Rozmowy o Ojczyźnie.
Tematem czerwcowego spotkania był: Wybuchu pierwszej wojny światowej i oczekiwania Polaków z nim związane. Drugie spotkanie, na które dzisiaj się wybieram, z pewnością będzie bardziej emocjonujące.
Sam temat Agenci olsztyńskiej bezpieki, wprowadza wątek kryminalno-sensacyjny. Ciekawi mnie też elokwencja i komunikatywność Pawła Warota.
Jeśli ten temat Pana, lub Pana czytelników interesuje, zapraszam na mojego bloga:
starybezpiek.blogspot.com
gdzie wspominam swoje działania jako oficera Służby Bezpieczeństwa w późnych latach ’70 i 80.
Pozdrawiam
Dziękuję! Z pewnością zajrzę. A jeszcze dzisiaj opublikuję swoje wrażenia po odczycie P. Kardeli na temat Agentury w Radiu Olsztyn.
Pan Warot w listopadzie 2013 r w ramach Rozmów o Ojczyźnie miał prelekcję o katowniach UB na Warmii i Mazurach. Spotkanie było nad wyraz udane. Sądzę, że i dzisiaj będzie podobnie. Ten młody olsztyński historyk, mówi ciekawie i z pasją.
Dziękuję! To… polecamy razem 🙂