Stowarzyszenie T-OPÓR

Walczyć w pojedynkę z przestępcami w garniturach, mundurach, czy w togach to… samobójstwo 😉

Przez ostatnie już blisko 4 lata – od 27 lutego 2014 roku – spotkałem na swojej drodze życiowej wielu Polaków skrzywdzonych przez urzędników wszelakiej proweniencji.

Najbardziej uderza w oczy fakt, że tacy urzędnicy – przestępcy krzywdzą ludzi powołując się na Konstytucję i obowiązujące prawo. Za nic mają sprawiedliwość i logikę! Na każdą decyzję czy wyrok, mają przygotowane uzasadnienie.

Ci urzędnicy – przestępcy stosują zasadę: kopiuj, wklej… i zapomnij o obywatelu. Obywatel dostaje decyzję urzędnika i… jest na pozycji przegranej!

Myślę, że z 90% społeczeństwa, które ma styczność z szeroko rozumianym tzw. wymiarem sprawiedliwości poddaje się po pierwszej porażce. Tylko desperaci walczą o swoje do końca.

Dużą przeszkodą w podejmowaniu walki jest jej… koszt. Naprawdę mało kogo jest stać na dochodzenie sprawiedliwości. Byle porada u prawnika to wydatek minimum 200 złNapisanie skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka to minimum 3.000 zł.! Mam nieodparte wrażenie, że sprawiedliwość zarezerwowana jest tylko dla bogatych lub ustosunkowanych.

W Olsztynie takich desperatów jak ja, jest kilku. Przed końcem 2017 roku spotkaliśmy się i postanowiliśmy założyć stowarzyszenie, które będzie walczyć o sprawiedliwość i wspierać ludzi walczących o… sprawiedliwość!

Mamy projekt statutu i myślimy już o konkretnych działaniach. Nie mamy jeszcze… nazwy.

Moja propozycja to: Stowarzyszenie T-OPÓR. Myślę, że nie muszę nawet pisać dla tej propozycji uzasadnienia. Nazwa i wymyślone przeze mnie logo, mówią chyba wszystko.

 

Stowarzyszenie T-OPÓR

 

Nie chcę być kozłem ofiarnym urzędników-przestępców, a zamierzam stawiać im opór, i walczyć z nimi choćby… toporem 😉

Zapraszam Was – moich Czytelników – do wyrażenia opinii. Naprawdę nie bójcie się! Każdego z Was może skrzywdzić urzędnik-przestępca i co? Do kogo zwrócicie się po pomoc? Dalej będziecie uważać, że Was to nie dotyczy? Pomoże Wam dobra zmiana?

... CDN …

13.01.2018 r. – Już mam pierwsze zgłoszenie na członka Stowarzyszenia T-OPÓR od mojego czytelnika. Super! Zapraszam do zgłaszania się na adres olsztynkuprawdzie@gmail.com 

31.01.2018 r. – Odbyło się oficjalne spotkanie inicjujące powstanie stowarzyszenia walczącego z łamaniem prawa przez urzędników w mundurach, togach czy garniturach.

Propozycje nazwy były dwie: „Krzywdzę ciebie w imieniu…” i „T-OPÓR„. Po demokratycznym głosowaniu – stosunkiem głosów 7:2 – stowarzyszenie przyjęło nazwę: T-OPÓR 😉

 

Stowarzyszenie T-OPÓR - Spotkanie inicjujące - fot. S. Olsztyn
Stowarzyszenie T-OPÓR – Spotkanie inicjujące 31.01.2018 r. – fot. S. Olsztyn