sobota, 2 marca, 2024
PolitykaRozmowy o Ojczyźnie

Elżbieta Bieńkowska – Sorry, takich mamy polityków!

Redakcjaelbląskapl zamieściła na You Tube filmową relację ze spotkań sympatyków Pawła Kukiza popierających wprowadzenie JOW-ów. Jest to relacja ze spotkań w Gdyni i w Olsztynie.

Przypominam, że na spotkaniu w Olsztynie powołano Obywatelski Komitet Referendalny na Olsztyn.

Organizatorzy spotkania zachęcali wszystkich, do zakładania jak największej ilości takich komitetów, po to, by szerzyć w społeczeństwie wiedzę o JOW-ach i aby dopilnować prawidłowości przeprowadzenia referendum.

Wróg nie śpi 😉

Po wysłuchaniu wielu opinii i przeczytaniu różnorodnych informacji, o plusach i minusach JOW-ów i innych systemów głosowania, nasunęła mi się – między innymi – taka refleksja.

Dlaczego ci, co teraz są u koryta twierdzą, że JOW-y nic nie zmienią na naszej scenie politycznej?

Skoro JOW-y nic nie zmienią, to dlaczego nie palą się do ich wprowadzenia, a wręcz ten pomysł na odświeżenie sceny politycznej zażarcie zwalczają?

Proste! Wiedzą, że przy JOW-ach nie da się – na dłuższą metę – robić wyborców w bambuko. Wiedzą, że JOW-y wymuszają uczciwość i pracowitość, a tego obecnym posłom brakuje najbardziej.

Zamiast spotykać się z wyborcami, wsłuchiwać się w ich postulaty i realizować obietnice wyborcze, polscy posłowie wolą za pieniądze wyborców spotykać się przy ośmiorniczkach, z kolesiami ze swojej republiki, by wyśmiewać się z naiwności wyborców.

Wyobrażacie sobie, że przy JOW-ach taka Elżbieta Bieńkowska mogłaby uzyskać znów mandat?

Który z wyborców na nią zagłosuje, po jej wypowiedzi nagranej na taśmach Wprost:

6 tys. zł! No rozumiesz to? To jest niemożliwe, tak? Żeby ktoś za tyle pracował

Według Bieńkowskiej, na tak niską pensję decyduje się jedynie złodziej albo idiota! Przy JOW-ach tej pani złodzieje i idioci podziękują za włożony trud.

Natomiast jeżeli nic nie zmienimy, to wódz partii bez problemów wstawi Bieńkowską na „jedynkę” w dobrym okręgu i ta pani dalej będzie mogła wygłaszać za nasze pieniądze, złote myśli w stylu:

Sorry, taki mamy klimat!

Elżbieta Bieńkowska – Sorry, takich mamy polityków!

Chcecie tego? Ja nie! Dlatego proszę Was wszystkich! Pójdźcie na referendum i zagłosujcie za wprowadzeniem JOW-ów.

Głos na JOW-y to NIE dla: Sikorskich, Bieńkowskich, Nowaków, Karskich, Hofmanów, Belek i innych… kolesiów.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *