środa, 24 kwietnia, 2024
Polityka

Jednomandatowe Okręgi Wyborcze. Idea, która przemawia!

Wprowadzenie w Polsce Jednomandatowych okręgów wyborczych to idea, która do mnie przemawia.

Jednomandatowe Okręgi Wyborcze – surową wiedzę o tym systemie wyborczym, dosyć szczegółowo i obiektywnie, przedstawia Wikipedia.  Najważniejsze, że są przedstawione plusy i minusy wprowadzenia JOW-ów.

Jednomandatowe okręgi wyborcze – to nie panaceum na naszą denną politykę, ale ruch w dobrym kierunku.

Lepsze to, niż mieszanie w szambie! Nigdy nie ruszymy z posad bryły świata, jeżeli za politykę będą odpowiadać ludzie nieodpowiedzialni!

Tak… nieodpowiedzialni, ponieważ przy obecnej ordynacji wyborczej posłowie nie są odpowiedzialni przed wyborcami.

Oni realizują polecenia swoich szefów, którzy interes ogółu mają tylko wtedy na względzie, gdy jest on zgodny z ich partykularnym interesem!

Z uwagi na powyższe, w wyborach prezydenckich poparłem Pawła Kukiza, który ideę JOW-ów już teraz ma wypisaną na sztandarach!

Mój głos i głosy ponad 3 milionów obywateli to nie były głosy zmarnowane. To był sygnał od społeczeństwa, że w jesiennych wyborach Paweł Kukiz może na nas liczyć!

Ci co krytykują Pawła Kukiza i wytykają mu donkiszoterię – boją się!

Widzą, że mu się chce i widzą, że jego głos dociera do “dołów”. On walczy o lepszą Polskę dla siebie i nas wszystkich, ale przede wszystkim walczy o perspektywy dla młodszych pokoleń.

Paweł Kukiz to ideowiec.. i żeby szybko nie zwątpił w sens swojej walki, potrzebuje wsparcia.

Już teraz apeluję o wsparcie ruchu obywatelskiego Pawła Kukiza, który z pewnością wkrótce powstanie.

Apeluję szczególnie do tych z Was, niezbrukanych polityką, aby ruszyli tyłki i dołączyli się do… ruchu odnowy.

Na ostatniej płycie Kukiza “Zakazane piosenki” 10 utwór to “JOW!” Kto przeczyta wpis, ten także posłucha tego zaangażowanego tekstu autorstwa Pawła Kukiza.

Obywatelu! Nas tutaj wielu. Przyjacielu dołącz! Utworzymy front. I stąd do Celu. Do apelu stań. Pójdziemy, odpalimy lont. To nie jest demokracja. Tu rządzi partiokracja. Złodziejka i stagnacja. Trzeba chamom zabrać Złoty Róg!
Obywatelu! Chodźmy do Celu. To co nasze weźmy. Co zabrano nam. Nasz kraj, nasz los. My tu mamy głos! (oszukały kurwie syny nas) Lewa i Prawa. Plecy w plecy stań. Nie podzielą nas nigdy. Nigdy nie podzielą nas. Rzeczpospolita nasza Święta Rzecz. Łapy bandy od niej precz.
Obywatelu! Prosto do Celu. Przyjacielu, dołącz! Nie bój się i walcz. O Twoje, moje – niech uklękną gnoje i zapłacą, że gnębili nas.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *