czwartek, 22 lutego, 2024
KulturaMuzyka

Koncert Noworoczny kolęd i pastorałek Chóru Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego

05 stycznia 2019 roku po wieczornej mszy świętej w Kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela w Olsztynie przy ul. Kromera 2a, odbył Koncert Noworoczny Kolęd i Pastorałek Chóru Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego

Na Koncert Noworoczny Was i mnie zapraszała Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie. Ja z zaproszenia skorzystałem 😉

Wchodząc do kościoła starałem się zająć jak najbardziej dogodne do filmowania miejsce i tak trafiłem na chór.

Pani organistka była bardzo uprzejma i pozwoliła mi na rozłożenie statywu.

W czasie między mszą a Koncertem Noworocznym uciąłem z organistką całkiem miłą pogawędkę i dowiedziałem się, że pani już od trzech lat gra na organach w tym kościele, a dojeżdża z… Fromborka.

Koncert Noworoczny Kolęd i Pastorałek przygotowany przez Chór Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego zainaugurował na Warmii i Mazurach obchody stulecia powstania Policji Państwowej.

Repertuar składał się ze znanych kolęd i pastorałek: Cicha noc, Lulajże Jezuniu, Gdy się Chrystus rodzi, Przybieżeli do Betlejem… itd., które zaprezentowane zostały w niecodziennych aranżacjach.

I tu wpadłem trochę we własne sidła.

Przebywając na chórze, dochodził do mnie dosyć… skomasowany dźwięk. Obróbka w programie niewiele dała, dlatego zamieszczam swoje tylko dwa nagrania.

Patronatem medialnym Koncertu Noworocznego było Radio Olsztyn, dlatego w internecie można z pewnością znaleźć nagranie całego koncertu w dobrej jakości.

Po publikacji moich dwóch nagrań z Koncertu Noworocznego, zostałem poinformowany, o pewnych bardzo ciekawych kulisach powstania i działalności Chóru Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego.

Ale o tym… w niedalekiej przyszłości 😉

Zapraszam.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *