niedziela, 3 marca, 2024
Rozmowy o Ojczyźnie

Wartości narodowe, patriotyczne to fundamenty…

10 listopada 2017 r. poseł Mirosław Pampuch uczestniczył w VI Powiatowej Wigili Narodowego Święta Niepodległości w Olsztynie.

Andrzej Adamowicz: Panie pośle. Spotykamy się w wigilię 99-tej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak w dniu dzisiejszym o tą niepodległość walczyć?

Mirosław PampuchJa myślę, że Polska jest niepodległa od 99 lat. Co prawda w ramach tych 99 lat – prawie 50 lat – to były te okresy, które trudno uznać za niepodległość. Polska była niesuwerenna.

Myślę, że nie jak walczyć, a jak rzetelnie pracować dla Niepodległej? Myślę, że każdy ma swoje zadania związane z pracą społeczną, czy zawodową. Jak najlepsze wykonywanie tych obowiązków to jest ten nasz najlepszy wkład w budowę naszej Ojczyzny, budowę niepodległości. 

Również trzeba zwracać uwagę na wszelkie złe rzeczy, które się dzieją w naszej Ojczyźnie. Łamanie prawa, łamanie Konstytucji, łamanie również norm społecznych… to trzeba piętnować.  

Tylko zdrowa Polska, zdrowe fundamenty naszego Państwa, pozwolą nam budować takie społeczeństwo, z którego będziemy wszyscy dumni. W którym wszyscy przede wszystkim będziemy się czuli wspólnotą i wzajemnie się szanowali. 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *