czwartek, 20 czerwca, 2024
PolicjaŻycie Olsztyna

Olsztyńskie układy! Policja i Uniwersytet Warmińsko-Mazurski!

Mariusz Kowalewski to olsztyński dziennikarz śledczy, szerzej znany ze sprawy z rektorem UWM Ryszardem Góreckim, którego pomówił o stosunek z nieletnią w dawnych czasach.

Nie mi rozstrzygać o faktycznych pobudkach ataku dziennikarza na polityka. Czy była to świadoma prowokacja dziennikarza? Czy sam dziennikarz padł ofiarą służb specjalnych?

Ostatni artykuł Mariusza Kowalewskiego zatytułowany: Policjanci tropili… zainspirowany został pismem, które podpisał mł. insp. Piotr Zabuski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, dlatego wzbudził i moje zainteresowanie.

Ja od blisko trzech lat prowadzę korespondencję z KWP w Olsztynie. Mam dużo uciechy z pism, które dostaję w odpowiedzi na moje pytania.

Podsumowując całą moją trzyletnią korespondencję z Policją, mogę dzisiaj napisać, że nigdy nie przypuszczałem, że można pisać tak głupie, niezgodne z rzeczywistością i prawem, odpowiedzi na proste pytania.

Szczegóły będą, w miarę postępu moich spraw sądowych.

Mariusz Kowalewski dotarł do jednego rewelacyjnego w treści pisma, podpisanego przez Naczelnika Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Olsztynie mł. insp. Piotra Zabuskiego.

W skrócie: mieszkaniec Olsztyna napisał pismo do Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, że posiada istotne informacje w sprawie prowadzonego przez KWP w Olsztynie śledztwa, i chciałby zostać przesłuchany.

W odpowiedzi dostał pismo, które wprawiło prawomyślnego obywatela w osłupienie.

Naczelnik nakazał obywatelowi napisanie pisma, w którym ten streści, co chce powiedzieć policji, i wskaże źródła swoich informacji!

Ustalenie powyższych okoliczności jest konieczne do podjęcia decyzji względem dopuszczenia dowodu w ramach prowadzonego postępowania przygotowawczego z przesłuchania Pana w charakterze świadka

– napisał Piotr Zabuski.

Już sama treść tego pisma jest – według mnie – próbą zastraszenia obywatela, który posiada jakieś tam informacje.

Naczelnik Piotr Zabuski zdaje się mówić:

napisz obywatelu co wiesz, a my ocenimy, na ile te informacje będą nam przydatne!

Sprawa się jeszcze komplikuje zważywszy na fakt, że śledztwo prowadzone przez KWP Olsztyn dotyczy przekrętów na UWM, z którym Piotr Zabuski – od 2013 roku, do stycznia 2016 roku – był związany umową, na prowadzenie zajęć z przestępczości zorganizowanej (sic!) ze studentami z Wydziału Prawa i Administracji.

Smaczku sprawie dodaje fakt, że mł. insp. Piotr Zabuski wykładał na UWM w czasie, kiedy dziekanem Wydziału Prawa i Administracji był prof. Stanisław Pikulski – zmarły pod koniec grudnia 2016 roku – były oficer Służby Bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą prowadzą śledztwo w sprawie przekrętów na UWM!

Naczelnik tego Wydziału Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zarabiał na wykładach z przestępczości zorganizowanej dla studentów Wydziału Prawa i Administracji UWM. Ówcześnie dziekanem tego Wydziału UWM był były oficer SB.

Olsztyńskie układy w pełnej krasie. Jeszcze ktoś w tym mieście wierzy w dobrą zmianę?

 

6 komentarzy do “Olsztyńskie układy! Policja i Uniwersytet Warmińsko-Mazurski!

 • To chyba o piśmie mł.insp. Zabuskiego do mnie. Co? No nie popisali się tym pismem. Powinni na policji zatrudnić jakiegoś wydawcę/cenzora , który sprawdzałby co od nich wychodzi 🙂
  Pozdrawiam. Wiesiek

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Oczywiście, że to Ty byłeś adresatem tego “rewelacyjnego” pisma… To przykre, że Policja nadal zatrudnia wielu oficerów “wyższego stopnia”, którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem i podpisują teksty, które ich kompromitują! Ale to już nawet generał Józef Gdański stwierdził, że Szkołę Policyjną ukończyć może… byle szympans – jak się nie mylę 😉

   Odpowiedz
 • Trochę późno się obudziłeś. Przecież na UWM pracuje spora liczba emerytowanych komendantów jak i w służbie czynnej. Nawet były KGP robił doktorat na tej uczelni. Przypadek? Zresztą UWM nie jest odosobniony w zatrudnianiu emerytowanych policjantów czy wojskowych. Wystarczy poszukać, gdzie wylądował były rzecznik KGP Maniuś Sokołowski.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Przebudzenie? Moje? Ja się układami Policja – UWM nie zajmowałem… napisałem to, co stwierdził i opublikował Mariusz Kowalewski… w kontekście pisma P. Zabuskiego. Epistolografia mnie bardziej pociąga, niż grzebanie się w kalle 😉

   Odpowiedz
 • ZAMIEŚCIŁEM PANA ARTYKUŁ NA TABLICY INFORMACYJNEJ NA UNIWERSYTECIE.
  PEWNIE JUTRO ZNIKNIE!
  POZDRAWIAM!

  Odpowiedz
  • Dziękuję! To bomba! Proszę o dalsze wiadomości o losach takiego kolportażu mojego wpisu 😉 Pozdrawiam YT

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *