niedziela, 21 lipca, 2024
Rozmowy o Ojczyźnie

Polska polityka wschodnia – Selim Chazbijewicz

Prof. Selim Chazbijewicz – po raz kolejny – wystąpił z pogadanką w ramach cyklu Rozmowy o Ojczyźnie. Tym razem tematem wystąpienia profesora była: polska polityka wschodnia.

Polska polityka wschodnia – to tematyka, którą Selim Chazbijewicz bada od lat, i zna ją od podszewki. Godzinna pogadanka nie znudziła słuchaczy, ponieważ profesor mówił bez zaglądania w notatki, i nie przedstawiał generalnie faktów, a zarysował problem swoimi słowami. W rys historyczny wplótł ciekawe, nieznane mi dotychczas informacje, o polskich działaczach na wschodzie.

Profesor omówił także aktualną polską politykę wobec krajów Wschodu. Pogadanka była także ciekawa, zważywszy na fakt, że wkrótce Selim Chazbijewicz otrzyma nominację na ambasadora w Kazachstanie. Już teraz mogę napisać, że Selim Chazbijewicz na tym stanowisku to… właściwa osoba. Zna kulturę i mentalność ludzi Wschodu, jak mało kto w Polsce.

Polecam odsłuchanie godzinnej pogadanki prof. Selima Chazbijewicza, na temat: polska polityka wschodnia. Profesor mówił o Piłsudskim, Becku, Adamie Mickiewiczu, Aleksandrze I, Piotrze Wielkim, Józefie Sękowskim, Aleksandrze Chodźko, Janie Damasceńskim, Naserze, i wielu innych, a także o… napletku wieloryba!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *