Miłość ogłupia!

Love On The BrainRihanna — pokochałem ten utwór od pierwszych dźwięków. Brzmienie gitary i organy, natychmiast przeniosły mnie w lata, których nie mogę pamiętać, bo jeszcze mnie wtedy na świecie nie było.

Gdy puś­ciłem ten utwór dru­gi raz, przyszła reflek­s­ja. Chwila… prze­cież ja to już słysza­łem! Nie musi­ałem dłu­go szukać w pamię­ci, a wystar­czyło, że sprawdz­iłem swo­je wpisy na blogu z kat­e­gorii muzy­ka.

Rok temu, będąc we Francji, napisałem o zes­pole Vaya Con Dios. Tam wspom­ni­ałem także o ich prze­bo­ju What’s a Women. I to był strzał w dziesiątkę. Szy­bko sprawdz­iłem: czy nowy utwór Rihan­ny to nie cov­er?

Jed­nak nie! Singiel wydany 27 wrześ­nia tego roku i nigdzie nie ma wzmi­an­ki o cov­erze. Twór­cy mówią o inspirac­jach, ale ogranicza­ją się do Prin­ca, Ala Greena i Amy Wine­house.

Czyli słuch mnie zaw­iódł. Każdy może porów­nać oba utwory i ocenić, jak daleko padło jabłko od jabłoni 😉 Tu przy­pom­ni­ałem his­torię prze­bo­ju Jest już ciem­no Feela… była jaz­da i posądze­nie o pla­giat.

Love On The Brain opowia­da o miłoś­ci. Trud­nej miłoś­ci. Ona kocha go tak, że cho­ci­aż to dams­ki bokser, to ona go nie opuś­ci! Miłość ogłu­pia. Tłucze ją na kwaśne jabłko, ale tak dobrze… pieprzy! Piękne! 😆

Muszę zadać Ci pytanie: Och, czego ode mnie chcesz? Chciałam kupić Twe piękne serce, lecz cena była za wysoka. Skarbie, przez Ciebie wzdycham… Uwielbiasz, kiedy się rozklejam. Wtedy możesz pomóc mi się pozbierać, a potem rzucić mną o ścianę. Skarbie, przez Ciebie wzdycham… Tylko nie przestawaj mnie kochać. Nie rezygnuj z naszej miłości. Tylko zacznij mnie kochać, skarbie.
Skarbie, walczę na pięści z ogniem. Tylko po to, by zbliżyć się do Ciebie. Spalimy coś, skarbie? Przemierzam mile, aby zasmakować. Miłość, z pewnością ogłupiła mnie, dlatego tak się czuję. Tłucze mnie na kwaśne jabłko, ale pieprzy tak dobrze. Nigdy nie mam dość. Miłość ogłupiła mnie i wciąż przeklina mnie, bez względu na to co zrobię. Nie radzę sobie bez Ciebie, i nigdy nie mam dość. Miłość ogłupiła mnie.
Skarbie, kochaj mnie. Tak, tylko mnie kochaj. Tylko mnie kochaj. Jedyne co musisz zrobić, to kochać mnie, tak. Przez Ciebie wzdycham… Mam dość, grasz na mnie jak na skrzypcach. Co mam zrobić, żeby dotrzeć do Twojego pierdolonego serca? Skarbie, wzdycham… Tylko nie przestawaj mnie kochać. Nie rezygnuj z naszej miłości. Tylko zacznij mnie kochać, skarbie!

Miłość ogłupia — to pewne! Ale kto nie chce być tak ogłupiany? Utwór Love On The Brain w wykonaniu Rihanny, mnie zauroczył. Nieważne skąd inspiracja, czy nawet plagiat. Ważne, że chwyta za serce i już stał się evergreenem. Wchodzi na stałe do fonoteki każdego didżeja 😉

 

 

 

bartlomiej-milewczyk
źródło: face­book
Ku Prawdzie: Dziękuję! Przez szacunek do siebie nie skomentuję takiej postawy 😆
barbara-maria
źródło: face­book
Ku Prawdzie: Dziękuję! Kochajcie i bądźcie opętani! Ja jako You Tubowy Egzorcysta mówię Wam: Prawda Was wyzwoli!  Nie bójcie się i słuchajcie muzy jakiej chcecie! 😆 Pozdrawiam YT 😆
jedrek-spiwok
źródło: face­book
Ku Prawdzie: Dziękuję! Wolnoć Jędrku w swoim… sercu 😆

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *