wtorek, 23 kwietnia, 2024
KulturaMuzyka

Miłość ogłupia! Love On The Brain – Rihanna

Love On The BrainRihanna – pokochałem ten utwór od pierwszych dźwięków. Brzmienie gitary i organy, natychmiast przeniosły mnie w lata, których nie mogę pamiętać, bo jeszcze mnie wtedy na świecie nie było.

Gdy puściłem ten utwór drugi raz, przyszła refleksja. Chwila… przecież ja to już słyszałem! Nie musiałem długo szukać w pamięci, a wystarczyło, że sprawdziłem swoje wpisy na blogu z kategorii muzyka.

Rok temu, będąc we Francji, napisałem o zespole Vaya Con Dios. Tam wspomniałem także o ich przeboju What’s a Women.

I to był strzał w dziesiątkę. Szybko sprawdziłem: czy nowy utwór Rihanny to nie cover?

Jednak nie! Singiel wydany 27 września tego roku i nigdzie nie ma wzmianki o coverze. Twórcy mówią o inspiracjach, ale ograniczają się do Princa, Ala Greena i Amy Winehouse.

Czyli słuch mnie zawiódł.

Każdy może porównać oba utwory i ocenić, jak daleko padło jabłko od jabłoni 😉 Tu przypomniałem historię przeboju Jest już ciemno Feela… była jazda i posądzenie o plagiat.

Love On The Brain opowiada o miłości. Trudnej miłości. Ona kocha go tak, że chociaż to damski bokser, to ona go nie opuści!

Miłość ogłupia. Tłucze ją na kwaśne jabłko, ale tak dobrze… pieprzy! Piękne! 😆

Muszę zadać Ci pytanie: Och, czego ode mnie chcesz? Chciałam kupić Twe piękne serce, lecz cena była za wysoka. Skarbie, przez Ciebie wzdycham… Uwielbiasz, kiedy się rozklejam.
Wtedy możesz pomóc mi się pozbierać, a potem rzucić mną o ścianę. Skarbie, przez Ciebie wzdycham… Tylko nie przestawaj mnie kochać. Nie rezygnuj z naszej miłości. Tylko zacznij mnie kochać, skarbie.
Skarbie, walczę na pięści z ogniem. Tylko po to, by zbliżyć się do Ciebie. Spalimy coś, skarbie? Przemierzam mile, aby zasmakować. Miłość, z pewnością ogłupiła mnie, dlatego tak się czuję.
Tłucze mnie na kwaśne jabłko, ale pieprzy tak dobrze. Nigdy nie mam dość. Miłość ogłupiła mnie i wciąż przeklina mnie, bez względu na to co zrobię. Nie radzę sobie bez Ciebie, i nigdy nie mam dość. Miłość ogłupiła mnie.
Skarbie, kochaj mnie. Tak, tylko mnie kochaj. Tylko mnie kochaj. Jedyne co musisz zrobić, to kochać mnie, tak. Przez Ciebie wzdycham… Mam dość, grasz na mnie jak na skrzypcach. 
Co mam zrobić, żeby dotrzeć do Twojego pierdolonego serca? Skarbie, wzdycham… Tylko nie przestawaj mnie kochać. Nie rezygnuj z naszej miłości. Tylko zacznij mnie kochać, skarbie!

Miłość ogłupia! To pewne!

Ale kto nie chce być tak ogłupiany? Utwór Love On The Brain w wykonaniu Rihanny, mnie zauroczył.

Nieważne skąd inspiracja, czy nawet plagiat. Ważne, że chwyta za serce i już stał się evergreenem.

Wchodzi na stałe do fonoteki imprezowego didżeja 😉

 

 

 

bartlomiej-milewczyk
źródło: facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! Przez szacunek do siebie, nie skomentuję takiej postawy 😆
barbara-maria
źródło: facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! Kochajcie i bądźcie opętani! Ja jako You Tubowy Egzorcysta mówię Wam: Prawda Was wyzwoli!  Nie bójcie się i słuchajcie muzy jakiej chcecie! 😆 Pozdrawiam YT 😆
jedrek-spiwok
źródło: facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! Wolnoć Jędrku w swoim… sercu 😆

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *