sobota, 18 maja, 2024
Sport

Adrian Tekliński Mistrzem Świata w wyścigu scratch!

Torowe Mistrzostwa Świata 2017 odbywają się w Hongkongu. Dzisiejszy wyścig oglądałem na żywo dzięki stacji Eurosport.

Scratch to wyścig, na dystansie sześćdziesięciu okrążeń toru. Zwycięża ten, kto jako pierwszy przejedzie wyznaczoną liczbę okrążeń.

Także zwycięstwo może nastąpić po zdublowaniu zawodników. Jednak w tym wyścigu w zasadzie nie było poważniejszej próby rozbicia peletonu i próby dublowania.

Startowało 23 kolarzy, po jednym reprezentancie kraju. Nas reprezentował Adrian Tekliński. Przez ponad 30 okrążeń wydawało się, że Adrian… oszczędza siły, lub tych sił mu brakuje.

Bywał na czele peletonu, ale jechał też jako ostatni zawodnik. Wszystko wyjaśniło się na 7 okrążeń przed metą. Adrian depnął na pedały i odskoczył stawce na około 120 metrów.

Tuż po wyścigu dla Eurosportu Adrian Tekliński powiedział:

Patrzyłem, jak układał się wyścig. Wyczułem moment, kiedy mogę znaleźć się na czele i zaatakować. To były dla mnie straszne te ostatnie cztery rundy. Cały czas myślałem o tytule. To jest coś wspaniałego, wiele lat o tym marzyłem. Pojawiały się nawet myśli, że nigdy to się nie stanie. Myślę, że będę spał w tej koszulce. 

Adrian Tekliński zdobywając tytuł Mistrza Świata w wyścigu scratch, zrealizował swoje marzenia. Gratuluję! To dwudziesty medal w historii startów Polaków w torowych mistrzostwach świata, a siódmy złoty.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *