sobota, 2 marca, 2024
Życie Olsztyna

Bezrobocie w Biskupcu się nie zmieni! Barbara Osipowicz

19 lipca 2017 r. w programie Po stronie prawdy, emitowanym na żywo z Biskupca, wypowiedziała się Barbara Osipowicz – członek Stowarzyszenia Warto Być.

Gabriela Szreder: Może ktoś powiedzieć, że taka firma to też szansa dla regionu, dla miasta, choćby poprzez nowe miejsca pracy…

Barbara Osipowicz:

To nie do końca jest prawda. Firma Egger – tak to wyliczyliśmy – z Biskupca docelowo może zatrudnić ze 100 osób.  

To nie do końca jest prawdą, że u nas jest takie straszne bezrobocie. Na spotkaniu burmistrza z pracodawcami z gminy, okazało się, że we wszystkich zakładach występuje deficyt pracowników, i szefowie zakładów pracy zastanawiają się, czy nie zwrócić się o pomoc do sąsiadów… na Ukrainę. 

Jeżeli powstanie ta fabryka, i faktycznie grupa ludzi pójdzie tam do pracy, stracą na tym inni. Stracą rolnicy. Stracą miejsca ci pracownicy, którzy pracują w innych zakładach pracy, które są tu od lat. Część z nich przejdzie do fabryki Eggera, jeżeli ci zaproponują wyższe pieniądze. Nie wiem, czy to jest możliwe? Było takie ogłoszenie, że mechanik ze znajomością dwóch języków dostanie 2 tysiące brutto.

Straci agroturystyka. Z racji pyłów, dymów i szkodliwych związków, nikt tu nie będzie chciał przyjeżdżać. Każdy będzie omijał to miejsce z daleka. Stracą hotelarze.

Czyli te miejsca pracy, nie są takie realne. W sumie może to się wyrównać, i 10% bezrobocie w Biskupcu pozostanie na tym samym poziomie.

Stracimy przede wszystkim turystów. Turyści przyjeżdżają na Warmię i Mazury tylko dlatego, że mamy czyste jeziora, czyste powietrze, dużo lasów. Przyjeżdża dużo turystów z zagranicy, i chcą tutaj być, bo jest tu cisza, spokój i bardzo miło. Jeżeli będzie tu fabryka, jeżeli tu będzie sznur samochodów, i do tego dymy i zanieczyszczenia, wszyscy będą nas omijali z daleka.

Bardzo stracą działkowcy. Sama jestem działkowcem. Zastanawiam się nad powolną rezygnacją z działki, ponieważ te wszystkie związki lotne, pyły, zatrują warzywa, które mamy na działce. Nie będą się nadawały do jedzenia. 

 

 

Paweł Dzieciaków
źródło: Facebook
Ku Prawdzie: Wystarcz obejrzeć i wysłuchać ze zrozumieniem to, co mówi Barbara Osipowicz. I wszystko jasne?! 😉

 

2 komentarze do “Bezrobocie w Biskupcu się nie zmieni! Barbara Osipowicz

    • Dziękuję! Cóż… pojawiam się tam, gdzie mnie zapraszają 😉 A „zaszczutych” miejscowości w Wa-Ma jest… dużo! Niestety 🙁

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *