sobota, 13 lipca, 2024
Policja

25 lipca – Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Dzień bez mandatu!

W dniu 25 lipca br. już po raz dwunasty odbędzie się Dzień Bezpiecznego Kierowcy.

Policjanci z Warmii i Mazur tego dnia będą prowadzili działania pn. „Dzień bez mandatu”. Krajowy Duszpasterz Kierowców ks. dr Marian Midura wspólnie z Policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej w Olsztynie, Służby Więziennej, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, Fundacji Kierowca Bezpieczny oraz WORD Olsztyn zapraszają na ulicę Leonharda (parking przy stadionie Stomilu).

W tym miejscu kierowcy, którzy popełnią drobne wykroczenia, zamiast mandatu, wezmą udział w próbach na symulatorze dachowania, mającym uświadomić, jak ważne jest zapinanie pasów przed podróżą.

Z kierowcami porozmawiają także Funkcjonariusze i Duszpasterz Kierowców ks. dr Marian Midura, który wraz z przedstawicielami Fundacji „Kierowca Bezpieczny” wręczać będą gadżety związane z tematyką bezpieczeństwa ruchu drogowego, m. in. znaczki „KRZYŚ” przypominające o zachowaniu trzeźwości i rozwagi na drodze wraz z Dekalogiem Kierowcy.

W tym roku do akcji „Dzień bez mandatu” organizatorzy zaprosili także Służbę Więzienną i więźniów z aresztu przy ul. Opolskiej w Olsztynie, którzy są osadzeni w związku z przestępstwami w ruchu drogowym. Osoby te będą mówiły o tym jak źle się kończy brawura, nietrzeźwość i łamanie przepisów ruchu drogowego.

Zespół Prasowy KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *