sobota, 18 maja, 2024
Życie Olsztyna

Nie wiemy nawet jak nasi radni głosowali! Mirosław Paszkowski

19 lipca 2017 r. w programie Po stronie prawdy, emitowanym na żywo, Mirosław Paszkowski – prezes Stowarzyszenia Warto Być – skrytykował wypowiedź ministra Jerzego Szmita Warmia i Mazury powinny też mieć przemysł, i postawę radnych Biskupca.

Adam Ślusarski: Minister powiedział, że potrzebny jest nadzór instytucji państwowych, ale problem zaczyna się od dołu. Od gminy, przez powiat, województwo. Jak pan na to patrzy?

Mirosław Paszkowski:  Pan minister jest w rządzie od 2015 roku. Wie bardzo dobrze, jaka tu fabryka powstaje. Co będzie produkować i jak będzie szkodzić społeczeństwu. 

Ta fabryka krążyła po Polsce we wszystkich kierunkach. Nigdzie jej nie chciano. Została zlokalizowana tutaj, dlatego że burmistrz – Kamil Kozłowski – jest z PSL-u, poprzedni burmistrz też z PSL-u, starosta i marszałek województwa  – Gustaw Brzezin –  też są z PSL-u! 

Jeżeli dla pana ministra jest tak fabryka dobra, chętnie ją przeniesiemy na pana teren!  Bez naszej wiedzy. Bez konsultacji społecznej, nie chcemy tej fabryki tutaj. Nie chcemy miejsc pracy, które będą zatruwały środowisko. 

Byliśmy celowo wprowadzani w błąd. Nie było żadnych konsultacji. Tylko poprzez ulotkę i artykuł we Wprost dowiedzieliśmy się, że taka firma tutaj powstaje. Do dzisiaj byśmy nie wiedzieli jaka fabryka będzie wybudowana. Figuruje w dokumentach jako zakład drzewny Horizont. Nie ma fabryki Egger

Radni sami się przyznali publicznie, że byli wprowadzani celowo w błąd. A przewodniczący Rady, pan Tadeusz Szczerba, pracuje w firmie Horizont, dla której podejmował uchwały. To jest niezgodne z prawem.

Nie wiemy jak nasi radni głosowali. Cały czas mamy pisma, że nie odpowiedzą, zasłaniając się tajemnicą handlową.

 

 

2 komentarze do “Nie wiemy nawet jak nasi radni głosowali! Mirosław Paszkowski

    • Dziękuję! To dla mnie oczywiste od… kiedy zająłem się obserwacją tego zjawiska. Biskupiec niczym się nie wyróżnia spośród miast, rządzonych przez lokalne… mafie 😉 Polecam obejrzenie “Studio Polska” z 13 maja… do końca!

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *