wtorek, 3 października, 2023
Życie Olsztyna

Ja się nie zgadzam! Walczę z Burmistrzem! Wacław Romancewicz

19 lipca 2017 roku, w programie Po stronie prawdy, emitowanym na żywo z Biskupca, wypowiedział się Wacław Romancewicz – członek Stowarzyszenia Warto Być.

Gabriela Szreder: Ta inwestycja – budowa fabryki Eggera – budzi bardzo mieszane uczucia wśród mieszkańców Biskupca. Pan czego się obawia?

Wacław Romancewicz:

Ja się obawiam takiej rzeczy. Na spotkaniu z Burmistrzem, pan Jamiołkowski powiedział, że całe szkodliwe związki zamkną się na tych hektarach, które ma Egger.

Wody deszczowe z terenu fabryki, będą zbierane do dwóch zbiorników. Będą podczyszczane tylko mechanicznie. I rurą o średnicy 2,20… 9 tysięcy litrów wody w ciągu sekundy ruszy do jeziora Kraksy. Obawiam się, że te jezioro zostanie zatrute.

180 metrów od granicy inwestycji płynie rzeka Dymer, która wpada do dużego jeziora Kraksy, które ma IV klasę czystości, a małe Kraksy ma klasę II. Kiedy już tam wpuszczamy wodę z oczyszczalni ścieków, to i te puśćmy tamtędy.

Ja się nie zgadzam, żeby te wody spływały, do tego małego jeziora. Walczę z Burmistrzem… Tak się Burmistrz spieszy. Jak by mógł, to chyba czerwony dywan by im usłał, żeby mogli tu dojść. Ja nie zgadzam się z tym.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *