niedziela, 10 grudnia, 2023
Życie Olsztyna

Biskupiec – City Slow w cieniu spalarni!

19 lipca 2017 r. w programie Po stronie prawdy TV Trwam, Mirosław Paszkowski – prezes Stowarzyszenia Warto Być – odpowiedział na pytanie Gabrieli Szreder o znaczeniu dla Biskupca członkostwa w sieci miast City Slow – Cittaslow, w kontekście mającej powstać fabryki ze spalarnią odpadów.

Gabriela Szreder: Wasze miasto należy do programu City Slow. Co to dla was oznacza? Czy macie jakieś zobowiązania w związku z tym podjęte?

 

Mirosław Paszkowski:

Ta organizacja – City Slow – została specjalnie stworzona do promowania zdrowego i ekologicznego trybu życia, dla mieszkańców małych miejscowości. Z tej organizacji dostaliśmy – jako miasto – 20 milionów złotych.

Jesteśmy zdziwieni, że pan burmistrz w jezioro, które będzie przeznaczone do degradacji – będzie do niego wpływało bardzo dużo zanieczyszczeń z fabryki – chce ponieść inwestycje w kwocie około 7 milionów złotych. W jezioro, które będzie zatrute.

Chcemy odwieść burmistrza od tego. Lepiej żeby te pieniążki przeznaczył na zgazyfikowanie społeczeństwa, lub dołożenie do każdego mieszkańca do pieców,

Chciałbym zaznaczyć, że partia rządząca, pani Szydło, pan Kaczyński mają w swoim logo prawo i sprawiedliwość. Prosimy ten rząd o pomoc. Jesteśmy bezradni. Mamy związane ręce. Do kogo się nie zwrócimy, odbijamy się jak piłeczka pinpongowa. Prosimy, żeby tutaj, na naszym terenie nic się nie działo bez naszego udziału. 

Chciałbym podziękować innym stowarzyszeniom z innych miast, że nas wspomogły. Popieramy Olsztyn. Chcemy aby cały region nie miał takich spalarni, dlatego, że jest recykling. Jeżeli zakłady, to tylko ekologiczne i gazem ogrzewane.

 

 

2 komentarze do “Biskupiec – City Slow w cieniu spalarni!

  • Pisząc artykuł warto zapoznać się wcześniej z tematem o którym się pisze i nie popełniać takich błędów jak te które Państwo poczynili w tym artykule. Wskazywać palcem nie będę, ale wstyd. Ku prawdziwe pisze kłamliwe teksty.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *