sobota, 24 lutego, 2024
SportZdrowieŻycie Olsztyna

Bieg na rzecz dzieci chorych na nowotwory 22 czerwca!

22 czerwca 2014 r. czyli w najbliższą niedzielę, odbędzie się II Bieg na rzecz dzieci chorych na nowotwory.

Jeżeli masz dobre serce i chcesz swoją aktywną postawą poprzeć niesienie pomocy pokrzywdzonym przez los małym ludziom – to musisz pojawić się w Olsztynie!

Zbiórka do biegu o godz. 9:45 przy Aquasferze ul. Piłsudskiego 69B (wejście główne). Bieg na rzecz dzieci chorych na nowotwory to impreza plenerowa o charakterze symbolicznym i otwartym. Bieg ma na celu integrację społeczeństwa na rzecz wsparcia dzieci chorych na nowotwory. Każdy uczestnik to cegiełka gwarantująca pomoc w zakupie sprzętu specjalistycznego dla Oddziału Onkologii i Hematologii Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Bez wpisowego – wystarczy chęć i odpowiedni strój do biegania. Podczas biegu i po biegu nie będzie zbiórki pieniędzy, a każdy uczestnik biegu otrzyma od organizatorów drobną pamiątkę. Dystans  maksymalny to ok. 2000 m – minimalny 800 metrów. Bieg alejkami Parku im. Janusza Kusocińskiego.

Organizatorzy: Studio HD Foto – Wiesław Kołodziejski, Sklepy Sportowe Adrenaline, Aquasfera Olsztyn, OSiR, PHU Kasia, Hufiec Warmiński, Strzelnica VIP, Teleskopy.pl, Adrian Brzozowski, Michał Klucznik.

Patronat medialny: Radio Plus, Radio Eska.

Patronat honorowy: Joanna Jurek – 17-letnia licealistka z Piotrkowa Trybunalskiego, która opracowała unikalny sposób dostarczania leków bezpośrednio do komórek nowotworowych raka trzustki.

Organizatorzy biegu nie będą prowadzić klasyfikacji sportowej. Każdy kto przebiegnie (przetruchta, przejdzie) trasę będzie ZWYCIĘZCĄ! Każdy startuje na swoją odpowiedzialność. Zabezpieczenie medyczne – zapewnione.

 

4 komentarze do “Bieg na rzecz dzieci chorych na nowotwory 22 czerwca!

  • Bieganie to już chyba nie dla mnie ale popieram całym sercem. Zawsze jak bywałem w Poliklinice widok takich chorych maluszków skutecznie wpędzał mnie w depresję.

    Odpowiedz
    • Dziękuję! Każdy kto nawet przejdzie ten dystans będzie zwycięzcą! Nie prowadzi się klasyfikacji sportowej ani nie ma nagród za jakiekolwiek miejsce… naprawdę liczy się udział! Zapraszam 🙂

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *