sobota, 2 marca, 2024
InformacjeKulturaMuzyka

Eurowizja 2015. Wygrywa Schwein!

Transmisję „na żywo” z finału konkursu Eurowizji 2014 i głosowanie narodowych komisji oglądałem w Inowrocławiu

Po występach wszystkich wykonawców aż do pierwszych łączeń z komisjami konkursowymi krajów głosujących byłem przekonany, że Cleo & Donatan z brawurowo wykonanym utworem My Słowianie będą na podium. Wierzyłem też, że Conchita Wurst nie wygra z utworem mało oryginalnym, nagranym w stylu hitów z filmów o agencie 007.

No i zawiodłem się, przede wszystkim… sam siebie! Że też nie przewidziałem takiego rozstrzygnięcia. Przecież to było jasne. Thomas Neuwirth idealnie wykorzystał to, co jest obecnie promowane w UE. Zrobił przedstawienie jak dawniej w cyrku, gdzie ku zadowoleniu gawiedzi pokazywano „babę z brodą”. Wiedział, że bycie tylko drag queen nie wystarczy, i trzeba zapuścić brodę, by członkowie komisji narodowych nie odważyli się nie przyznać głosów dla reprezentanta płci „niewiadomej”. Bo gdyby ta hybryda nie wygrała, to mogłaby oskarżyć ich wszystkich o dyskryminację, nietolerancję.

Obecnie w UE każda „nienormalność” ma w świetle prawa stać się normalnością! A ktokolwiek tak nie uważa to jest lekko mówiąc … zacofańcem. Ja się na to nie zgadzam… i przechodzę na stronę „ciemnej mocy”.

Zgadzam się z prognozą Janusza Korwin-Mikke, że Unia Europejska jest w rozpadzie! Powiem więcej: Unia Europejska pod względem moralnym jest w końcowym stadium degrengolady. Teraz tylko trzeba czekać, kiedy na scenie wystąpi Miss Piggy, i to nie ta z Muppetów, ale taka naturalna, z ich „viehstall”-u. Eurowizja 2015 – wystąpi Schwein, kwiknie i wygra!

Pocieszający w tym całym bagnie „ocennym” jest tylko fakt, że w głosowaniu telefonicznym nasze urocze dziewczyny wykonujące oryginalną piosenkę, śpiewaną w większości po polsku zajęły 5 miejsce. I to była prawdziwa promocja POLSKI i jej uroków. Dziękuję im za to! Publicznie przyznaję się, że wolę oglądać piękne, pełne kształty naturalnych Polek, niż słuchać i patrzeć na tego austriackiego przebierańca!

Brawo kabaret Ani Mru-Mru. Super cover szlagieru Conchity Wurst!

 

 

4 komentarze do “Eurowizja 2015. Wygrywa Schwein!

 • Nie żebym był zapamiętałym wrogiem kochających inaczej ale uważam, że uzurpują sobie prawo do większych przywilejów jak cała reszta. Na fali walki z homofobią udało im się dopłynąć tak daleko, że mają kłopoty z nawigacją. Co do Eurowizji to szkoda nerwów by cokolwiek komentować. Swoje dobre czasy mają już dawno za sobą.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Już doszliśmy do etapu gdy „normalność” stała się rzeczą tak mało popularną, że to normalny musi się ze swego zachowania tłumaczyć 🙂

   Odpowiedz
 • He he Widzę nie tylko mi piosenka „kiełbasy” skojarzyła się z piosenka do Bonda:) Dokładnie wczoraj powiedziałam współpracownikom, że już wiem gdzie zostanie wykorzystana .Na pytanie gdzie? odpowiedziałam właśnie, że w nowym Bondzie 🙂 Piosenka Polski nigdy mi się nie podobała i jak to ktoś na portalu społecznościowym fajnie skwitował wiara w nich i mówienie, że byli najlepsi to tak jak wiara w polską reprezentację piłki nożnej. Z resztą o tolerancji itd. zgadzam się z Tobą.Amen

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Jak się okazuje Eurowizja to nie konkurs na najlepszą piosenkę 🙂 To okazja do SHOW i SZOK! Tak jak pisałem, liczyłem na pudło naszych, którzy byli bardziej SHOW ale Kiełbasa była bardziej SZOK 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *