środa, 21 lutego, 2024
PolitykaŻycie Olsztyna

POLexit – Polska bez Unii Europejskiej! Szkodnicy i awanturnicy!

Gdy wczoraj szedłem na olsztyńskie Stare Miasto, byłem przekonany, że idę na pokojową, patriotyczną manifestację, która będzie odzwierciedlać aktualne nastroje sporej grupy społeczeństwa.

Zaproszenie, które otrzymałem mówiło, że 1 maja 2016 r, o godz. 16,30, na staromiejskiej scenie odbędzie się pikieta, zorganizowana przez Brygadę Warmińsko-Mazurską Obozu Narodowo-Radykalnego pod hasłem:

POLexit – Polska bez Unii Europejskiej!

Takie wydarzenia zostały zorganizowane w wielu miastach wojewódzkich. Finał ogólnopolskiej akcji będzie miał miejsce 3 maja w Warszawie.

W stolicy odbędzie się Marsz Antyunijny, organizowany przez Młodzież Wszechpolską i Obóz Narodowo-Radykalny.

W tekście opisującym ideę akcji można było przeczytać:

Wobec wszystkich unijnych patologii i zorganizowanych kampanii nacisków na rządy państw narodowych, odpowiedź może być tylko jedna i Obóz Narodowo-Radykalny w sposób zdecydowany jej udziela.
Wzorem Wielkiej Brytanii i innych państw europejskich rzucamy hasło: POLexit. Domagamy się opuszczenia przez Polskę struktur Unii Europejskiej i podjęcia wysiłku budowy własnego niezależnego systemu sojuszy politycznych, militarnych i gospodarczych opartych na bloku państw Europy Środkowo-Wschodniej. 

polexit

Gdy otrzymałem zaproszenie, sprawdziłem na portalu Bezpieczny Olsztyn, że pikieta jest legalna i organizator ma zezwolenie na zajęcie staromiejskiej sceny 1 maja od godz. 16:30.  

Ja się okazało na miejscu, scena została zajęta przez instalację artystyczną pod hasłem:

Naród świętuje – rzeźba pracuje!

Trzy dni przed pikietą organizator został poinformowany, że niestety nie będzie mógł skorzystać ze sceny.

Napiszę tylko tyle: ta wiekopomna wystawa ustawiona 1 maja o godz. 10, strzeżona przez 2 pracowników agencji ochroniarskiej, została zdjęta w momencie zakończenia pikiety przez ONR.

O godzinie 17-tej, a miała „pracować” do godziny 18. Na filmie widać wyraźnie, że pracownicy MOK podjeżdżają po rzeźby, tuż przed odśpiewaniem hymnu kończącego pikietę.

Wszystko stało się jasne dzisiaj, gdy wysłuchałem przemówienia Jarosława Kaczyńskiego, który ogłosił oficjalnie, że Unia Europejska, to nasze miejsce na wieki!

A ci co wierzą w „jakieś referenda” i marzy im się wolna – nieunijna – Polska, to szkodnicy i awanturnicy!

 

 

PiS-owska republika kolesiów przejęła władzę, po PO-wskiej republice kolesiów, zgodnie z wolą Narodu wyrażoną w wyborach.

Oprócz przejęcia synekur, PiS chce też coś zrobić dla Narodu… i już coś zrobił – dał bakszysz w wysokości 500 zł – i jeszcze chce coś zrobić.

PiS dzisiaj dał Narodowi nowego Naczelnika Państwa!

Narodowcy… marzy Wam się POLexit? Jarosław Kaczyński wie – za cały Naród – że chcemy być w UE na wieki! Jakieś referenda możecie sobie wybić z głowy a kto nie z PiS-em, ten won ze sceny! Narodowcy do szeregu ze szkodnikami, awanturnikami i… jak dobrze pamiętam… ze złodziejami! I jak to leciało? Raz sierpem, raz młotem…! 😉

 

 

4 komentarze do “POLexit – Polska bez Unii Europejskiej! Szkodnicy i awanturnicy!

 • Stek populizmów i zero konkretów. Bardzo zręczne zestawienie danych mających obrazować, że po wstąpieniu do UE spowolnił się rozwój Polski. Pan przytaczający te dane zapomniał jedynie dodać, że 2007 r. mamy do czynienia z ogólnoświatowym kryzysem finansowym. Przypadające na ten okres statystyki żadnego kraju na świecie nie byłyby lepsze.

  Co do ilości środków, jakie otrzymujemy i wpłacamy do UE to w 2007-2013 uzyskaliśmy 95 mld euro, natomiast wpłaciliśmy 25 mld euro (prosty rachunek – zysk 70 mld euro). Natomiast w latach 2014-2020 wpłacimy do budżetu UE 40 mld euro, a dostaniemy 106 mld euro (zysk 66 mld). Dane pochodzą z serwisu internetowego „wpolityce”, którego raczej nie można posądzić o lewactwo i uwielbienie UE (http://wpolityce.pl/polityka/192851-troche-prawdy-o-naszych-relacjach-finansowych-z-unia-ile-wplacamy-do-budzetu-ue-i-ile-faktycznie-stamtad-dostajemy).

  Ciekawe ile z osób, które były na tym wiecu skorzystało ze wstąpienia Polski do UE i wyjechało do pracy zagranicę? Ciekawe czy Pan, który przemawiał jako drugi i mówił, że jest rolnikiem korzysta z dopłat?

  O poziomie wiedzy osób wypowiadających się świadczy według mnie też to, że będąc w Olsztynie mówią o Mazurach. Zakładam, że jedynie zapomnieli, że Olsztyn leży na Warmii. Warto by było im też przypomnieć, że Mazury do 1945 r. nigdy nie leżały w granicach Polski, natomiast Mazurzy nie uważali się ani za Polaków (o czym świadczy chociażby wynik plebiscytu na Warmii i Mazurach), ani za Niemców.

  Czołem Rozumnej Polsce 😉
  Obserwator

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Każdy analizuje dane statystyczne wg. swojego rozumu 😉 Twoja analiza nie uwzględnia sum, które stare kraje UE „odzyskują” w różnej postaci. Pamiętam jak to wyglądało przed akcesją i tuż po. Np. UE dawała milion euro na jakieś tam szkolenia ale warunkiem było, że te szkolenia przeprowadzą specjaliści z UE, którym trzeba było zapłacić ten milion! I tak z wieloma rzeczami… miliardy jakie uzyskują z handlu w supermarketach ich towarami, to wiemy gdzie trafiają! A tak w ogóle, ja jestem za Stanami Zjednoczonymi Europy 😉 W jednym stanie jest kara śmierci a w innym nie ma… w jednym kraju ślimak to ryba… a w innym ślimak to fajtłapa… i tyle w temacie UE 😉 Jeżeli wierzysz, że UE się poszerza o nowych członków z… solidarności a nie dla czystego zysku, to jesteś największym naiwniakiem z jakim się zetknąłem! Pozdrawiam i dziękuję za rzeczowy głos!

   Odpowiedz
  • Dziękuję! Jestem za! Obudź się Polsko! Pozdrawiam tych, co się nie boją i… chcą! 😉

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *