środa, 17 kwietnia, 2024
RekreacjaSportZdrowieŻycie Olsztyna

Ku bezpieczeństwu na wodzie i nie tylko!

1 maja 2016 r. na olsztyńskiej Plaży Miejskiej obserwowałem prewencyjną prezentację wypadków na wodzie i wysłuchałem porad specjalistów, jak podczas takich zdarzeń zachować się, by uratować życie lub uniknąć poważnych obrażeń. Były także rady przed sezonem letnim dla motocyklistów, kierowców i cyklistów – wszystko ku bezpieczeństwu na wodzie i nie tylko! Całość imprezy relacjonował na żywo, nasz olsztyński oddział TVP3.

Że sprawa bezpieczeństwa na wodzie – i nie tylko – była, jest i cały czas będzie bardzo ważna, świadczą dzisiejsze wiadomości Zespołu Prasowego KWP w Olsztynie:

  • Policjanci z Węgorzewa wyjaśniają okoliczności utonięcia 66-letniego mężczyzny, mieszkańca Węgorzewa. Wczoraj policyjni wodniacy zauważyli na Jeziorze Kirsajty dryfującą łódź. Jak się okazało, w środku nikogo nie było. Ustalono, że wędkarz wcześniejszego dnia wypłynął na ryby.
  • KPP Iława – Policjanci ujawnili 3 nietrzeźwych kierujących – 2 motorowerami i 1 rowerem. Każdy z nich miał ponad 2 promile alkoholu i każdy się wywrócił.
  • KPP Mrągowo – Policjanci zatrzymali do kontroli 30-latka. Mężczyzna kierował pojazdem mając 0,7 promila alkoholu w organizmie. W trakcie kontroli okazało się, że podał dane brata. Po ustaleniu jego prawdziwych danych okazało się, że za mężczyzną wystawione są 3 listy gończe i ma on do odbycia karę 2,5 roku pozbawienia wolności.
  • KPP Pisz – Zatrzymano do kontroli 18-latka, który kierował traktorem mając 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo ma on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 
  • KMP Elbląg – Kierujący samochodem osobowym potrącił 12-latka i odjechał z miejsca zdarzenia. Chłopiec odniósł ogólne obrażenia a policjanci poszukują świadków zdarzenia.
I to nie wszystkie niebezpieczne wydarzenia z Warmii i Mazur, które miały miejsce wczoraj. W większości przypadków, takim zdarzeniom towarzyszy – niestety – alkohol. Na jego nadużywanie zwracali uwagę wszyscy specjaliści, którzy wypowiadali się wczoraj na Plaży Miejskiej. Ku bezpieczeństwu polecam obejrzenie załączonego filmu, ze szczególnym zwróceniem uwagi na rady Macieja Rokusa.

Ku Prawdzie życzy Wam – ku bezpieczeństwu – spokojnego, bez zdarzeń nadzwyczajnych, wypoczynku na Warmii i Mazurach. Zachowujmy się z poszanowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa a w znacznym stopniu obniżymy policyjne statystyki.  Ahoj przygodo!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *