sobota, 24 lutego, 2024
Kukiz'15PolitykaŻycie Olsztyna

Szmit do Możejko: Gdyby było tak jak pani mówi, to byście tych wszystkich prezesów dawno powyrzucali!

13 lipca 2017 r. – podczas konferencji prasowej Jerzego Szmita – podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, i przewodniczącego regionalnych struktur PiS – pytania zadała Iwona Możejko z Kukiz’15, działająca od lat na rzecz naprawy spółdzielczości mieszkaniowej.

Iwona Możejko:

Pytanie niezwiązane z kalkulacjami, z przejęciem… tylko takie proste, ludzkie. Zbiornik wodny ciągnie się od Szczytna do Olsztyna. Powstanie spalarnia.

Kto zagwarantuje, że nie będą zanieczyszczone te wody? Co zostawimy naszym dzieciom, wnukom?

Żeby to się nie odbiło znowu na mieszkańcach w Olsztynie, gdzie opłaty za wodę, za nieczystości wzrosną trzykrotnie. Kieszeń nabiją sobie korporacje, ludzie władzy.

Jak PiS zabezpieczy przyszłość naszych dzieci i wnuków w sprawie czystości wód?

Jerzy Szmit:

W tej sprawie interweniowałem wielokrotnie w poprzedniej kadencji Sejmu, kiedy pełniłem zaszczytną funkcję posła RP. Składałem w tej sprawie kilka interpelacji.

Rozmawiałem z władzami, które odpowiadają za jakość wód. Myślę, że zrobimy tutaj tyle, że będziemy pili w Olsztynie dobrą, zdrową, czystą wodę.

Iwona Możejko:

Pytanie w trosce o mieszkańców Olsztyna. Czy patrzycie na aspekt finansowy – budowy spalarni (przyp. KP) – dla nas, mieszkańców?

Jerzy Szmit:

Tak, patrzymy na ten aspekt finansowy dla zwykłych mieszkańców. Myślę, że wszystkie działania, które podejmuje Prawo i Sprawiedliwość zmierzają ku temu, żeby poprawiać byt Polaków.

Szczególnie tych uboższych., którzy nie mają zasobów finansowych, takich które pozwalają na godne życie.

Iwona Możejko nawet po konferencji prasowej drążyła temat spółdzielczości mieszkaniowej.

Jerzy Szmit załatwił problem stwierdzeniem:

Gdyby było tak jak pani mówi, to byście tych wszystkich prezesów dawno powyrzucali! 

Odsyłam czytelników do wpisu Dlaczego żyjemy w biedzie? Jerzy Szmit wie! Pilnymi słuchaczami referatu byłego posła byli… prezesi olsztyńskich spółdzielni mieszkaniowych! Czy Jerzy Szmit – PiS pomoże w walce z mafijną spółdzielczością? Z pewnością… w ramach dobrej zmiany! Gdyby było tak… a nie jest?!  😉

 

 

 

10 komentarzy do “Szmit do Możejko: Gdyby było tak jak pani mówi, to byście tych wszystkich prezesów dawno powyrzucali!

 • Panie Stanisławie, mam nadal problem ze spółdzielnią!
  Dosłownie „nóż na gardle” – to, co robi bezkarny prezes! W poniedziałek idę do prokuratury celem zablokowania remontów na moim budynku, na którym fundusz remontowy jest na minusie.
  Mnie o planowanych remontach nie powiadomił! Jestem współwłaścicielem nieruchomości budynkowo-gruntowej w spółdzielni mając status prawny wyodrębnionego mieszkania! Na siłę i celowo chce mnie zadłużyć! Nie zalegam z opłatami ani grosika!
  Chcę się jednocześnie przypomnieć. Jechaliśmy razem do domu w samochodzie z konferencji w Sejmie 28 maja 2017 r.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Marianie… pamiętam! Sęk tylko w tym, że obiecanki, które słyszeliśmy na tej konferencji z ust posła i prokuratora… spaliły na panewce 😉 My nie oglądamy się już na polityków, i bierzemy sprawy w swoje ręce! Stowarzyszenie T-OPÓR

   Odpowiedz
 • Banda chuliganów grasuje bezkarnie od 89 r. Pan Minister Kazimierz Smoliński MIiB nie ma dowodów na działanie mafii w SMRP. I nic nie może zrobić złym prezesom – gangsterom. Rozpoczynam zbiórkę dowodów. Przekaż dalej.

  Wiadomość dla Pana Min. Kazimierza Smolińskiego MIiB: Zakończyć służbę u P. J. Jankowskiego i wziąć się do roboty! Setki dowodów na działanie Amber – Gold w Spółdzielniach Mieszkaniowych RP, złożyliśmy u P. Min. Z. Ziobro po II Konferencji w sejmie 28.05.17 r. Przestępcy w togach, nadal grasują bezkarnie na zlecenie prezesów. Więcej wiadomości o parasolu ochronnym nad mafią i zbiórce dowodów – 507033701
  KORUPCJA W KATOWICACH I SOSNOWCU

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Cóż… nihil novi… nawet po dobrej zmianie 😉 Póki nie zmieciemy „prezesów” partyjnych, to nic w tym kraju się nie zmieni. Z republiką kolesiów można wygrywać potyczki, ale wojny nie wygrasz!

   Odpowiedz
 • O mafii wiedzą wszyscy.
  Najwięcej, którzy ją tworzą – do których chodzimy od 27 lat we własnym kraju – na żebry. A oni?
  Palą głupa. … A co się dziwić jak w tej kolonii chazarskiej lichwy od 2008 r. nikt nie skarży do KE, że w Polsce jest łamane prawo, konstytucja i lekceważone są Dyrektywy KE – BRAK NADZORU NAD DZIAŁALNOŚCIĄ KREDYTODAWCÓW – NIE POWOŁANO KOMISJI! …
  I proszę zwrócić uwagę KE straszy nas, chce karać, nakładać sankcje a takiego geszeftu, przekrętu, na Narodzie Polskim – nie widzą? NIE REAGUJĄ NA TAK POWAŻNE NIEPOSŁUSZEŃSTWO WOBEC PRAWA UNIJNEGO.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Iwono, widzę, że sięgasz… gwiazd! Uważaj, by któraś nie spadła na Twoją głowę 😉

   Odpowiedz
 • Panu Min. J. Szmit na stwierdzenie, że pracował w poprzedniej kadencji nad ustawami spółdzielczymi w Komisji Nadzwyczajnej NPS, powiedziałam:
  Obserwowałam procedowanie przez dwa i pół roku, ponad 40 komisji i widziałam jak wrzuciliście ustawy spółdzielcze „pod dywan”.

  Mówią, że wrzucili do zamrażarki. Wyciągną w następnej kadencji KIEŁBASA WYBORCZA, żeby znowu wrzucić. I tak od ok. 27 lat. Nasz projekt społeczny/obywatelski K’15, wrzucili do podkomisji. A w lasce marszałkowskiej „gnije’ ponad 30 naszych Kukiz’15 projektów ustaw.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! No cóż… czasy się zmieniają… ale nie republiki kolesiów 😉

   Odpowiedz
 • Stanisławie, oni nie słuchają nas.
  Im jest na rękę, że od ponad 27 lat Mafia Amber – Gold w Spółdzielniach Mieszkaniowych – grasuje bezkarnie. Pan Poseł Paweł Kukiz z P. P. Jarosławem Sachajko, umożliwili mi zorganizowanie II Konferencji w sejmie w Sali Kolumnowej. Widziałeś, ile dowodów przestępczych orzeczeń sądowych i prokuratorskich przywieźli uczestnicy, spółdzielcy. Niedługo 3 m-ce jak P. Min. Z. Ziobro rozpatruje tak „niesmaczny” dla przestępców w togach temat.

  Tu następny przekręt: Krzyczę o tragedii narodowej. Polska straciła niepodległość na rzecz chazarskich, lichwiarskich banków. Do wszystkich zainteresowanych dobrem kraju. Piszcie zawiadomienia do UE z żądaniem natychmiastowej interwencji ponieważ, „Nadzór nad działalnością kredytodawców w Polsce nie istnieje, – art. 20 Dyrektywy KE z 2008 r nie został w tym zakresie wypełniony. Oficjalnie na piśmie MF i NPB potwierdzają, że tego nadzoru nie pełnią – i tak samo oświadcza KNF – powołana dla „pilnowania stabilności finansowej banków” oraz UOKiK – nadzorujący tylko realizację istniejącego prawa w zakresie ochrony konsumentów – jak to jest wyjaśniane. Potwierdza to Biuro Legislacyjne Rządu, ale wszystkie instytucje, oraz nawet Prezydent i Premier unikają odpowiedzi na ten temat. A stąd też te afery bankowe, w tym i problem frankowców oraz lichwa.
  Po zlikwidowaniu w 2011 r. limitu ograniczającego koszt pożyczki (który w różnych formach i wysokościach obowiązywał nieprzerwanie w ustawach od 1635 r), a roczne dochody banków to ok. 16 miliardów zł, co jest znaczącą pozycją w budżecie i mamy ponad 2x droższe kredyty od przeciętnej światowej. I wywieziono za granicę przez ostatnie 8 lat – 100 mld zł (GUS). To ma charakter grabieży Polaków i Polski i jest hamulcem rozwoju gospodarczego, jak i prowadzi do tragedii wielu rodzin (i liczne samobójstwa), ludzi którzy dali się nabrać na pułapki kredytowe. A do ten określany przez Radę Polityki Pieniężnej limit oprocentowania, który nic nie znaczy bo dopłaty pozaodsetkowe są nie ograniczone, jest paskudną obłudą i służy tylko do tego, żeby się wydawało, że się nad tym panuje.

  I do tego żyjemy w Kraju, w którym mamy powszechne legalne łamanie prawa – i nie ma reklamy, czy umowy kredytowej, która spełniała by wymogi ustawowe. Fakt tego bezprawia potwierdza mi w korespondencji Komisja Europejska i dopiero po mojej tam skardze zmuszony UOKiK zaczął na to zwracać uwagę (raport kontroli PKO bp z 30.12.2013 r). I mamy w wielu bankach od roku poprawę, co w znacznej mierze jest wynikiem moich działań i bezpośrednich do nich apeli, ale wiele oszukuje nadal i wszelkie interwencje są nieskuteczne. UOKiK po prostu nie działa. I NIKT – nawet Prokuratura, Sądy i NIK nie reagują na to, tak jak i na ten problem grabieży, czy brak nadzoru, co jest haniebną kompromitacją Rządu i Kraju – no i postawą antyspołeczną i antynarodową”.

  BEZPRAWIE LICHWA GRABIEZ

  Nadzór nad kredytodawcami nie istnieje, ochrona konsumenta i obywatela nie działa – mamy legalną lichwę, legalne oszukiwanie i łamanie prawa, interesy banków są najważniejsze –prowadzi to do grabieży ludzi i Kraju i tragedii wielu rodzin (samobójstwa). A Wszyscy mówią, że nie mają kompetencji lub milczą. Nie pomagają msze św. za Waszą mądrość i postawę narodową i nie ma już na to wszystko żadnej rady…

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Wszyscy mówią, że nie mają kompetencji lub milczą!? A dlaczego? Milczą ci, co nie mają odwagi… choćby mówić, nie mówiąc o działaniu 😉

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *