sobota, 18 maja, 2024
Polityka

Przyłącz się! Razem możemy zmienić spółdzielczość i Polskę!

Postkomunistyczna spółdzielczość wymaga pilnej naprawy i restauracji do formy demokratycznej, by służyć lokalnym społecznościom i Polsce. Obecny patologiczny system oparty na korupcji i wyzysku jest zaprzeczeniem standardów państwa demokratycznego.

Reforma spółdzielczości pozwoli na poprawę sytuacji ekonomicznej milionów rodzin (obniżenie kosztów czynszowych), zapewni mieszkańcom tzw. „zasobów spółdzielczych” realizację konstytucyjnego prawa do własności (art. 64 Konstytucji), powstrzyma biedę, eksmisje i wykluczenie społeczne, zahamuje coraz liczniejsze upadłości spółdzielni.

Odnowiona, demokratyczna spółdzielczość to historyczna szansa uruchomienia planowanego taniego budownictwa mieszkaniowego dla mniej zamożnych. Bez reformy program „Mieszkanie +”, w rękach prezesów postkomunistycznych spółdzielni, będzie kolejnym drogim i nieefektywnym projektem, który narazi państwo polskie i młode rodziny na dodatkowe, niczym nie uzasadnione koszty. Zamiast potrzebujących, młodych, beneficjentami projektu „Mieszkanie +” staną się grupy interesów.

W ramach postulowanego zakresu zmian żądamy wykonania wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 5 lutego 2015 r. w sprawie K 60/13. Dość tzw. „członków oczekujących” – fikcyjnych członków, przyjmowanych tylko po to, aby na walnych zgromadzeniach głosować zgodnie z wolą prezesa. Docierają do nas sygnały, że w projekcie nowelizacji przygotowywanej przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa postuluje się utrzymanie tej instytucji w nieco tylko zmienionej formie. Nie ma na to naszej zgody! Dość ograbiania nas z naszego majątku, z naszych pieniędzy zgromadzonych na funduszu remontowym!

Oczekujemy również jasnej deklaracji władz, że nie będą podejmowane żadne próby wprowadzenia w Polsce podatku katastralnego, który miałby rujnujące skutki dla mieszkańców osiedli zarządzanych przez spółdzielnie.

Przyłącz się! Razem możemy zmienić spółdzielczość i Polskę!

Autor tekstu: Spółdzielcy RP

LINK DO PETYCJI

Ku Prawdzie: Ja to mam nosa! Jakiś czas temu zająłem się sytuacją w Olsztyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Tu przyznaję, że zrobiłem to, nie tylko z troski o interes społeczny, a przede wszystkim ze względu na własne bezpieczeństwo. Wiecie… ruszyłem buraka warszawskiego, i tak jak mówiłem w Sądzie… wystrzegam się chodzenia nocą w nieoświetlone miejsca.

Trzy dni temu odpowiadałem na pismo od Prezesa OSM Jerzego Okulicza i obiecałem mu, że będę dążył ku Prawdzie w spółdzielczości!  Słowo się rzekło… petycja jest!

 A ja we wpisach o SM pisałem coś o socjalizmie i republice kolesiów, coś o niedemokratycznych wyborach i proszę… Spółdzielcy RP zwrócili się do mnie o podpisanie petycji. Uczyniłem to natychmiastowo z wielką przyjemnością!

Panie Prezesie Jerzy Okulicz,  proszę o wsparcie mojego dążenia ku Prawdzie i podpisanie petycji! Z góry dziękuję! Na pohybel Paździochom! Was – moich stałych czytelników – chyba nie muszę zachęcać do podpisania tej petycji 😉

2 komentarze do “Przyłącz się! Razem możemy zmienić spółdzielczość i Polskę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *