Grzegorz Radzicki nowym Prezesem Oddziału SDP w Olsztynie

2 lipca 2020 roku, odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Olsztynie, do którego mam zaszczyt należeć.

29 czerwca 2020 roku, otrzymałem następującą wiadomość:

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

z dniem 30 czerwca 2020 roku rezygnuję z funkcji prezesa Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Olsztynie. Wszystkim Koleżankom i Kolegom, którzy w latach 2013-2020 włączali się w pracę Zarządu i Oddziału w Olsztynie, z całego serca dziękuję. Wyrażam wielką wdzięczność Osobom spoza naszego Stowarzyszenia, które współpracowały z SDP na Warmii i Mazurach.
Zarządowi oraz nowemu Prezesowi, który zostanie wybrany, życzę powodzenia w realizacji zadań statutowych, kontynuacji dotychczas wypracowanych przedsięwzięć Oddziału oraz owocnego wcielania w życie nowych pomysłów dla dobra żurnalistów i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Moja rezygnacja w niczym nie przekreśla dalszej współpracy oraz służenia radą i doświadczeniem.
Powyższą rezygnację chciałem złożyć 2 lipca podczas Walnego Zebrania Członków Oddziału, w związku z pobytem w szpitalu czynię to w tej formie.

Z wyrazami szacunku Ireneusz St. Bruski – Ustroń, 27 czerwca 2020 roku.

 

Nowy Zarząd SDP Oddziału w Olsztynie
Nowy Zarząd SDP Oddziału w Olsztynie – 24.10.2019

 

Dlatego idąc na Zebranie 2 lipca 2020 roku, już wiedziałem, że jednym z punktów porządku obrad, będzie wybór nowego Prezesa.

I tak się stało.

Nowym Prezesem został dotychczasowy wiceprezes naszego Oddziału Grzegorz Radzicki z Ornety.

Należy podkreślić, że wybór odbył się poprzez głosowanie tajne i Grzegorz Radzicki został wybrany jednogłośnie!

Gratulacje!

Po Zebraniu nowy Prezes zaprosił chętnych na… herbatkę do restauracji, a ja wykorzystałem okazję i zadałem Prezesowi pytanie:

Grzegorzu, jaka jest Twoja prawda o dzisiejszych wyborach…?

Grzegorz Radzicki:

Jaka prawda? Taka jak rzeczywistość.

Dotychczasowy Prezes Ireneusz Bruski złożył rezygnację z tej funkcji. Ja pełniłem drugą kadencję obowiązki wiceprezesa. Moja kandydatura padła do wyboru Prezesa. Wyraziłem zgodę…

Cały, krótki wywiad do obejrzenia 😉

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *