sobota, 23 września, 2023
KulturaŻycie Olsztyna

Nowy Zarząd Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SDP

Dzisiaj odbyło się Walne Zebranie Członków Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W zebraniu uczestniczyło 28 członków naszego Oddziału.

Oddział liczy 71 członków, czyli mniej niż połowa wykazała zainteresowanie działalnością Stowarzyszenia, do którego należy 😥

Czy to dużo, czy mało? Jak na obecną sytuację… polityczną, to taką frekwencję uważam – mimo wszystko – za duży sukces organizacyjny ustępującego Zarządu Oddziału.

Jak to przy Walnym, były przede wszystkim sprawozdania z mijającej kadencji 2016 – 2019 i głosowanie nad absolutorium dla ustępujących władz.

Moja opinia, że aktywność W-M Oddziału SDP wynika przede wszystkim z wręcz charyzmatycznej prezesury Stanisława Ireneusza Bruskiego, została potwierdzona jednomyślnym udzieleniem absolutorium.

Także wybór nowych władz Stowarzyszenia potwierdził, że dotychczasowy Zarząd pod prezesurą S. I. Bruskiego rokuje… perspektywicznie.

Siły dotychczasowego Zarządu: Ireneusz Stanisław Bruski, Wojciech Ciesielski, Zygmunt Piszczako i Grzegorz Radzicki – zostały wzmocnione nowym, młodym narybkiem w osobie Mateusza Kossakowskiego z Mrągowa.

Życzę owocnej pracy i samych sukcesów w kadencji 2019-2022!

Na Walnym Zebraniu nie obeszło się też bez dyskusji. Przyjęto uchwały i wnioski do realizacji dla nowych władz.

Ale o tym w przyszłości, gdy będę miał dostęp do protokołu sporządzonego przez Prezydium Zebrania, którego byłem… drugim sekretarzem 😉

Pierwszym sekretarzem była koleżanka Beata Świerkowska-Chromy, która z niezwykłą wprawą – a robiła to pierwszy raz – wszystko zanotowała i przeniesie do urzędowego dokumentu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *