środa, 17 kwietnia, 2024
Jaka jest Twoja prawda?KsiążkaKultura

Harcerstwo jest dla mnie stylem życia! Marek Wierzbicki

Marek Wierzbicki – współautor, wraz z Wojciechem Hausnerem,  książki: Sto lat harcerstwa, 27 października 2016 roku, będąc w Olsztynie na spotkaniu z czytelnikami, odpowiedział na moje firmowe pytanie: Jaka jest Twoja Prawda o… harcerstwie?

Marek Wierzbicki:

Harcerstwo jest dla mnie nie tyle rozrywką, nie tyle sposobem spędzania wolnego czasu, lecz stylem życia, który ogarnia wszystkie dziedziny mojego życia.

Który sprawia, że wyznacza moje standardy moralne, moją drogę postępowania, której staram się być wierny…

Staram się być harcerzem nie tylko od ósmej do piętnastej, czy tylko gdy założę mundur, ale zawsze, w każdej chwili mojego życia!

Nawet gdy nie noszę munduru, będę starał się przestrzegać harcerskich ideałów…

Ku Prawdzie:

Panie profesorze! A w zasadzie… druhu Marku! Chylę czoła przed taką postawą i filozofią życia. Słuchanie Twojej godzinnej opowieści o polskim harcerstwie, to była prawdziwa przyjemność.

Teraz wiem, że w powstanie książki, włożyłeś nie tylko swoją wiedzę merytoryczną i talent literacki, ale i serce. Historia harcerstwa to także historia Twojego życia.

Jeszcze przed przeczytaniem, mogę szczerze napisać, że książka: Sto lat harcerstwa, to także część mojego życia.

Harcerski obóz w bazie w Stańczykach… nocne warty, nocne kąpiele w jeziorze, ablucje w Błędziance, łapanie w tej bystrej rzeczce pstrągów, ukradkowe kopanie ziemniaków pieczonych później w ognisku i latryna w lesie… to niezapomniane przeżycia 😉  Czuwaj!

 

 

2 komentarze do “Harcerstwo jest dla mnie stylem życia! Marek Wierzbicki

  • Dziękuję serdecznie za spotkanie i wielką życzliwość. To zaszczyt spotkać prawdziwych pasjonatów harcerstwa troszczących sie o losy Polski. Pozdrawiam serdecznie Marek Wierzbicki

    Odpowiedz
    • Dziękuję! Z pewnością los Polski leży na sercu, każdego harcerza. Ja mam nadzieję, że los Polski, nie jest obojętny dla każdego jej mieszkańca. Ku chwale Ojczyzny! Czuwaj! Pozdrawiam 😉

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *