sobota, 25 maja, 2024
Życie Olsztyna

Jarosław Babalski. Prezydent Grzymowicz wyeliminował głos opozycji!

W programie Po stronie prawdy Telewizji TRWAM – 14.09.2016 r. – na pytania Adama Ślusarskiego odpowiedział Jarosław Babalski, radny RM Olsztyna z klubu Prawo i Sprawiedliwość.

Jak media relacjonowały tę sprawę (budowa spalarni w Olsztynie – przyp. KP)? Czy wysłuchiwały również głosu niezadowolonych?

Ja to oceniam jako przemilczanie tematu, albo manipulowanie informacją w przekazie do opinii publicznej.

Jak w plan zagospodarowania odpadów komunalnych wpisuje się Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej?

MPEC jest absolutnie kluczową sprawą w tym projekcie. Spółka ZGOK nie poradziłaby sobie bez tego zakładu, przed którym stoimy. MPEC to perła w koronie majątku Gminy Olsztyn.

Ten zakład bardzo dobrze funkcjonuje. Działa non-profit. Zakład przeszedł gruntowną modernizację. Budowanie takiej narracji, że Olsztynowi jest potrzebne nowe źródło ciepła jest absolutnie mylne.

Zapraszaliśmy przedstawicieli miasta. Nikt się nie pojawił. Jak pan by to skomentował?

Z przykrością muszę stwierdzić, że pan Prezydent zbudował większościową koalicję w 25 osobowej Radzie Miasta. My jako klub Prawo i Sprawiedliwość w sile 7 głosów, my jesteśmy tak naprawdę jedyną opozycją.

Wszelkie dyskusje, próby argumentowania naszego oporu to jest odbijanie się od ściany.

W tak zwanych pseudo konsultacjach, uniemożliwiono nam przeciwstawienie się sile autorytetów naukowych, przeciwstawienie głosu również autorytetów, którzy wypowiadają się zupełnie przeciwstawnie do tego co przedstawia się opinii publicznej.

Jarosław Babalski – radny RM Olsztyna z PiS – w programie Po stronie prawdy powiedział, że lokalne media manipulują informacją w przekazie do opinii publicznej, w temacie budowy spalarni w Olsztynie, i roli w tym projekcie olsztyńskiego MPEC-u. MPEC w opinii Jarosława Babalskiego, to perła w koronie majątku Gminy Olsztyn, a Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, praktycznie realizuje własne pomysły, pomijając opinię radnych z opozycji. Cała wypowiedź Jarosława Babalskiego na załączonym filmie. CDN

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *